Zamknij

Inowrocławska Szkoła Rzemiosła z tytułem "Złotej Szkoły 2020/2021"

16:55, 21.06.2021 | mp

Inowrocławska Szkoła Rzemiosła znalazła się wśród liderów edukacji ekonomicznej w Polsce. Na 394 zgłoszeń tytuł lidera przyznano 284 placówkom. Wśród nich Szkole Rzemiosła w Inowrocławiu. 

- Witamy w gronie szkół – liderów edukacji ekonomicznej w Polsce. Wierzymy, że Wasze szkoły będą prawdziwymi kuźniami wiedzy ekonomicznej, przed którymi finanse osobiste nie będą miały tajemnic - poinformował podczas gali finałowej Zespół Złotych Szkół NBP.

Laureaci oraz liderzy otrzymać mają wkrótce certyfikaty potwierdzające przyznanie tytułu oraz certyfikaty indywidualne dla członków Drużyny Ambasadorów. Szkoła Rzemiosła w okresie od stycznia do końca kwietnia zrealizowała m.in. spotkanie z ekspertem, lekcję z ekonomią oraz debatę szkolną. Placówkę odwiedzili m.in. bankowcy, przedstawiciele instytucji publicznych oraz przedsiębiorcy.

[FOTORELACJA]2110[/FOTORELACJA]

Złote Szkoły NBP to ogólnopolski program popularyzujący wiedzę ekonomiczną w środowiskach szkolnych. Ideą programu jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów.
 
Program aktywizuje nauczycieli i uczniów do podejmowania zespołowych inicjatyw na rzecz swojej szkoły i najbliższego otoczenia przybliżających zagadnienia ekonomiczne w nowatorski i przystępny sposób.
 
Zespoły nazwane Drużynami Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej ubiegają się o tytuł „Złotej Szkoły NBP”, wykonując określone w programie zadania. Spośród wszystkich szkół z tytułem „Złota Szkoła NBP” są wybierane i nagradzane te, które będą autorami najlepiej zrealizowanych zadań.
 
Zamysłem NBP jest stworzenie ogólnopolskiej sieci Złotych Szkół NBP, które będą liderami w dziedzinie upowszechniania wiedzy o finansach.

[ZT]12450[/ZT]

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%