Zamknij

Pożar w kuchni Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Rusinowie [ZDJĘCIA]

09:32, 29.09.2021 | MP

Pożar na szczęście nie był prawdziwy. 28 września przeprowadzono próbną ewakuację szkoły. Pożar powstał w kuchni, wystąpiło duże zadymienie korytarza piwnicznego (do pozoracji użyto zadymiarki).

Oskar, uczeń klasy 3, zauważył dym i bezzwłocznie zawiadomił nauczyciela i dyrektora szkoły. Natychmiast został ogłoszony alarm. Zaledwie w ciągu 4 minut wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i pozostałymi pracownikami szkoły opuścili budynek i udali się na miejsce zbiórki dla ewakuowanych, tj. boisko szkolne.

Po niespełna 3 minutach na miejsce przybył zastęp Straży Pożarnej z Rusinowa i Kruszwicy. Strażacy przystąpili do działań ratowniczo-gaśniczych. Dowódca został poinformowany o wynikach przeprowadzonej ewakuacji przez dyrektora szkoły  Annę Wiśniewską. Cały przebieg próbnej ewakuacji można uznać za bardzo udany.

Uczniowie wykazali się dużą odpowiedzialnością i znajomością procedur postępowania w przypadku zagrożenia pożarowego. W opinii nadzorujących akcję strażaków szkoła w Rusinowie jest odpowiednio przygotowana do ewakuacji placówki w razie zagrożenia.

[ZT]17696[/ZT]

[ZT]17697[/ZT]

 

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%