Zamknij

Pod Malwami odbyło się spotkanie poetyckie Eli Galoch [ZDJĘCIA]

21:53, 18.06.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

W Restauracji-Kawiarni pod Malwami w Kruszwicy odbyło się spotkanie poetyckie w ramach Nocy Poetów. Tym razem gościem wydarzenia była Elżbieta Galoch.

Ela Galoch studia magisterskie ukończyła na wydziale teologicznym Katolickiego Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, a studia podyplomowe (z historii) na Uniwersytecie Wrocławskim. Mieszka w Turku (woj. wielkopolskie).

Pracuje jako nauczyciel w Liceum Ogólnokształcącym w Turku. Interesuje się filozofią, komputerami, dużo chodzi po górach, lubi mieć bliski kontakt z naturą. Laureatka kilkudziesięciu Ogólnopolskich i Międzynarodowych Konkursów Literackich m.in. o laur “Czerwonej Róży”  w Gdańsku (2002), im. J. Śpiewaka w Świdwinie (2003), „O Rubinową Hortensje” w Piotrkowie Trybunalskim (2003) czy „Człowiek*Dobro*Piękno” w Siedlcach (2003). Jej wiersze ukazały się w kilkunastu antologiach i almanachach, publikowała na łamach wielu periodyków literackich: „Autograf”, „Tytuł”, „Akant”, „Czas kultury”, „Okolice”, „Przydrożne Intuicje”, czy „Obrzeża”.

[FOTORELACJA]2562[/FOTORELACJA]

Jest autorką tomiku poezji „Włamanie do” (Zgorzelec, 2002). W 2004 roku Ela Galoch została laureatką VII Ogólnopolskiego Poetyckiego Konkursu Walentynkowego. Organizator konkursu – Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku ufundował nagrodę w postaci wydania niniejszego tomiku.

[ZT]20525[/ZT]

[ZT]20521[/ZT]
 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

TecumsehTecumseh

3 0

Jest takie atelier, gdzie małpy dygoczą,
Jakby w noc ciemną gwiazdy migoczą.
Nie śpiewa tam ptak modry ni czarny,
Bogu ducha winny, wymyślony, marny.
Bo cóż on ma nam dziś powiedzieć,
Skoro ufności w nim nie ma zbyt wiele,
Ufnością krwawiący, poraniony na ciele,
Nie zaśpiewa ten ptak już nigdy z rana,
Bo w oknach życia jest czarna firana.
23:04, 18.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%