Zamknij

Zespół Babsztyl koncertuje dziś w podkruszwickich Chełmcach [ZDJĘCIA]

18.56, 15.08.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Trwa koncert zespołu Babsztyl. Artyści zastąpili planowany na dziś występ Izabeli Trojanowskiej.

Zespół Babsztyl powstał w 1977 r. Udział w festiwalach i przeglądach studenckich zaowocował wkrótce dużą popularnością zespołu. W 1980 r. grupa wystąpiła na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Żywiołowo i spontanicznie wykonana interpretacja piosenki “W siną Dal” rozkołysała opolski amfiteatr. Efektem tego sukcesu była płyta nagrana dla Polskich Nagrań pt. “Szykuj się bracie”.

Babsztyl ma wierną publiczność związaną z Piknikiem Country w Mrągowie, gdzie wielokrotnie był gwiazdą. Po kilkuletniej przerwie zespół wznowił działalność. Udział w programach TVP : “Wideoteka dorosłego Człowieka”, “Od przedszkola do Opola” czy “Szansa na sukces”, „The Voice of Poland” czy polsatowskim „Must Be The Music” udowodnił, że repertuar Babsztyla bliski jest zarówno najmłodszym, jak i dorosłym odbiorcom muzyki. Muzyka zespołu utrzymana jest w konwencji pop rock i country.

Wyróżnienia i nagrody na fes­ti­walach i przeglą­dach piosenki stu­denck­iej (BABSZTYL był wielokrot­nym lau­re­atem „Yapy”, „Sabataru”, „Tar­taku”, „Bak­cy­nalii”, „Bazuny”, „Szk­larskiej Poręby” i wielu, wielu innych) ugrun­towały pozy­cję gdańskiej grupy jako czołowego zespołu reprezen­tu­jącego sze­roki nurt twór­c­zości aka­demick­iej: od krainy łagod­ności, przez śpiewany kabaret, po żywiołowe, muzy­czne sza­leństwa kapeli wraz z pub­licznoś­cią.

[FOTORELACJA]2648[/FOTORELACJA]

[ZT]21135[/ZT]

[ZT]21136[/ZT]

[ZT]21134[/ZT]

[ZT]21126[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

bym się pogniewałabym się pogniewała

5 2

Zaprosić jakiegoś BABSZTYLA na imieniny Maryśki- trza mieć tupet🤣🤣 21:37, 15.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%