Zamknij

Uczniowie Szkoły Rzemiosła w Warszawie. Zwiedzali sejm i wystawę [ZDJĘCIA]

12.29, 15.09.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Uczniowie Szkoły Rzemiosła wzięli udział w wycieczce do polskiego sejmu. W Warszawie gościli na zaproszenie wicemarszałek Małgorzaty Gosiewskiej oraz posłanki Ewy Kozaneckiej.

Posłanka Ewa Kozanecka odwiedziła szkołę w czerwcu. To wtedy narodził się pomysł wizyty młodzieży w polskim sejmie. Reprezentantka naszego regionu opowiedziała o swojej pracy i mandacie poselskim.

[FOTORELACJA]2682[/FOTORELACJA]

- Posłowie pracują w komisjach i biorą udział w posiedzeniach sejmu. Odwiedziliście nas o godzinie kiedy takie komisje trwają. Każdy z posłów ma obowiązek  brać w nich udział. Cieszę się, że nas odwiedziliście. Każde spotkanie, tak jak to w czerwcu gdy was odwiedziłam, okazuje się owocne. Dziś ja mogę gościć was w Warszawie - podkreślała posłanka przypominając, że parlamentarzyści nie mają normowanego czasu pracy co oznacza, że pracują w różnych porach i miejscach. 

Uczniowie mieli okazję podziwiać także wystawę historyczną oraz "Grę Szyfrów" przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej.  

„Gra szyfrów” to projekt gamingowy przygotowany jako gra FPP (first person perspective), składająca się z trzech misji. Opisują one przebieg wojny polsko-bolszewickiej oraz wpływ polskiej kryptologii na jej zwycięski finał.

Każdy z nas może złamać bolszewickie szyfry i zniszczyć sowiecki pociąg pancerny. Dziesiątki młodych osób wciela się w autentyczne postacie żołnierzy wojny polsko-bolszewickiej z 1920 roku, uruchamia skomplikowane urządzenia komunikacyjne sprzed 100 lat i ratuje Europę przed komunistycznym zniewoleniem. 

[ZT]21413[/ZT]

[ZT]21412[/ZT]

[ZT]19595[/ZT]

[ZT]16632[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%