16 marca 2024 r., w siedzibie Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia w Kruszwicy, odbyło się spotkanie, które wypełniło przestrzeń duchem przygody i odkryć. Tym wyjątkowym wieczorem gościem "Spotkania z podróżnikiem" była Jola Rydkodym, podróżniczka z Podkarpacia, której pasja do eksplorowania nieznanego przyciągnęła liczne grono słuchaczy. Wydarzenie będące ostatnim w tym sezonie, zyskało wsparcie dzięki sponsorowi – Zakładom Tłuszczowym Bunge Polska Sp. z o.o. w Kruszwicy, dzięki czemu stało się możliwe.
Jola Rydkodym, dzieląc się swoimi doświadczeniami, opowiedziała o licznych wyprawach, które odbyła wraz z rodziną i przyjaciółmi. Podróżniczka, mająca na swoim koncie wizyty w ponad 40 krajach, zdradziła, że jej serce najbardziej bije do górskich wędrówek. Jednak jej aktywność nie ogranicza się tylko do nich; Rydkodym równie chętnie uczestniczy w wyprawach rowerowych oraz spływach kajakowych, eksplorując piękno zarówno polskiej natury, jak i egzotycznych krajobrazów za granicą.
[FOTORELACJA]3725[/FOTORELACJA]
Szczególną uwagę uczestników spotkania przyciągnęła opowieść o ekscytującej podróży autostopem na Kamczatkę, którą podróżniczka odbyła wraz z synem w 2017 roku. Przez deszczowy Petersburg, malownicze przestrzenie Rosji, aż po lot na Kamczatkę, uczestnicy mogli śledzić tę niezwykłą przygodę krok po kroku. Pobyt w Esso, miejscowości słynącej z basenów termalnych, oraz kilkudniowa wyprawa trekkingowa w Narodowym Parku Naliczewo ujawniły przed zgromadzonymi dziką i surową przyrodę Kamczatki. Gorące źródła, wulkaniczne krajobrazy, dziewicze lasy i czyste strumienie ożyły przed oczami publiczności dzięki pięknym fotografiom i pasjonującym opowieściom pani Rydkodym.
Nie zabrakło również emocjonujących opowieści o spotkaniu z dziką naturą, w tym „bezkrwawych łowach” na niedźwiedzia, które skończyły się sukcesem i pozwoliły podróżnikom na obserwację tych majestatycznych zwierząt w ich naturalnym środowisku.
Organizatorzy wydarzenia, Nadgoplański Park Tysiąclecia w Kruszwicy, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kruszwicy oraz Oddział Nadgoplański PTTK, zapewniły, że spotkanie to zostanie długo zapamiętane przez wszystkich uczestników. Wspierane przez Zakłady Tłuszczowe Bunge Polska Sp. z o.o. w Kruszwicy, "Spotkanie z podróżnikiem" nie tylko poszerzyło horyzonty, ale również zainspirowało do poszukiwania własnych przygód i doświadczeń poza utartym szlakiem.
[ZT]30826[/ZT]





[ZT]30824[/ZT]
Gdzie najlepiej po pączki w Kruszwicy? Wskażcie nam naj
Do Tuptusia
Krystyna
14:14, 2026-02-05
Groźna kraksa w Polanowicach. Osobówka uderzyła w drzew
Ludzie ogarnijcie się z tymi komentarzami . Ten samochód prowadziła matka i jechała z małym 3 letnim dzieckiem. Warunki tego dnia naprawdę były ciężkie, sami wszyscy widzą jaka jest pogoda. Kobieta jechała bardzo powoli i samochód z przeciwka zepchnął ją na pobocze, wpadła w poślizg i uderzyła w drzewo. No co tu jeszcze komentować!!! Na szczęście poszkodowanym nic poważnego się nie stało! A co do wozów strażackich to chcąc czy nie chcąc takie są procedury. Zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego więc wysłano na miejsce najbliższą jednostkę OSP tego zdarzenia i z automatu też musi dojechać tam Państwowa Straż Pożarna. Trzeci wóz też był z PSP to specjalny wóz techniczny który jest wyposażony po brzegi w sprzęt hydrauliczny czyli te wszystkie nożyce do wycinania takich osób z samochodu. Bardzo proszę wszystkich o trochę więcej empatii. Po to jesteśmy, żeby pomagać w takich sytuacjach.
Strażak z Kruszwicy
11:57, 2026-02-05
Ogrodzenie przy drodze krajowej nr 62. Burmistrz przeka
Odpowiesz za ten wpis prawnie z KC. Sprawa zgłoszona.
Prokurator
11:26, 2026-02-05
"Orlik" w Woli Wapowskiej? Złożyli w tej sprawie pismo
Radny cienki Bolek.
RI
10:59, 2026-02-05
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu mojakruszwica.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz