Wśród zaproszonych gości byli także Członek Zarządu Starostwa Powiatowego Andrzej Skrobacki oraz Dyrektor Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu Marcin Woźniak, który wygłosił wykład „Sól - bogactwo naszego regionu”. Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Kruszwicy reprezentował Jarosław Waszak.
UTW w Kruszwicy powstał w 2010 roku z inicjatywy m.in. Henryka Mądrowskiego. Obecnie stowarzyszenie liczy 58 aktywnych członków, seniorów w wieku 64–96 lat, a prezeską jest pani Maria Domańska. Działalność stowarzyszenia jest finansowana ze składek członkowskich oraz dotacji z Gminy Kruszwica i Powiatu Inowrocławskiego. Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu w klubie „Popiel” na Zagoplu.
[FOTORELACJA]4436[/FOTORELACJA]
Program UTW ma na celu aktywizację społeczną i intelektualną seniorów oraz zapobieganie społecznemu wykluczeniu osób starszych, a także upowszechnianie wiedzy i dostęp do kultury.
[ZT]36430[/ZT]
[ZT]36420[/ZT]
[ZT]36423[/ZT]
Rolnik z Szadłowic zaprasza na samozbiór cebuli – apel
Niby samozbiór a 60 gr... To niech sprzeda po 60 gr a nie prosi o litość Jeden rolnik akcje przeprowadził to teraz inni chcą ten sposób wykorzystać tylko trochę w chytry sposób Sam jestem rolnikiem nie zgadzam się z polityką marketów zawyżania marży ale wzbudzaniem litości a przedeszystkim chytrej litości nic na przyszłe lata nie ugram
Rolnik
21:31, 2025-10-09
Po raz kolejny zniszczona wiata w Kobylnikach
Ktoś wytłumaczy pisożulom po co są przystanki autobusowe ?
paka
19:58, 2025-10-09
Powitanie wozu strażackiego w Kruszwicy. Zobaczcie film
No i to nie dzięki pisiobuniowi i jego świcie. Oni nie mieli żadnego wkładu
temid
19:51, 2025-10-09
Rolnik z Szadłowic zaprasza na samozbiór cebuli – apel
Ludzi głosujących na PiS tak jak właśnie rolnicy mam głęboko wiecie gdzie Kupuje warzywa i owoce pochodzące z zagranicy bo są zdrowsze.
ferdek
19:47, 2025-10-09