Zamknij

W Szkole Podstawowej w Chełmcach zasiedli do wielkanocnego stołu!

07:01, 17.04.2025 Aktualizacja: 07:08, 17.04.2025

Wielkanoc to najważniejsza i najstarsza uroczystość chrześcijańska, obchodzona w Polsce. To wyjątkowy czas, w którym obrzędy religijne splatają się z tradycją ludową.

Jedną z tradycji Świąt Wielkanocnych, jest uroczyste śniadanie, podczas którego dzieli się jajkiem i składa życzenia.

W środę 16 kwietnia 2025 r. uczniowie kl. 2 Szkoły Podstawowej w Chełmcach wraz z wychowawczynią po złożeniu sobie życzeń, zasiedli do śniadania wielkanocnego. Na pięknie przystrojonych stołach pojawiły się tradycyjne wielkanocne potrawy – szynka, biała kiełbaska, żurek, chlebek, babka oraz jajka – oznaka wieczności, nieśmiertelności i nieprzemijalności człowieka. Była również sałatka jarzynowa i słodycze.

[FOTORELACJA]5102[/FOTORELACJA]

Po śniadaniu udali się na boisko szkolne, gdzie szukali ukrytych jajek. Szukanie ich sprawiło dzieciom wiele radości. W nagrodę wszyscy dostali czekoladowe upominki.

Wspólne, uroczyste śniadanie wywołało miłe i niezapomniane doznania, które pozostaną w pamięci drugoklasistów.

Serdecznie dziękuję rodzicom za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu klasowych obchodów Świąt Wielkiej Nocy.

Wychowawca kl. 2 - Małgorzata Zawicka

[ZT]41368[/ZT]

[ZT]41361[/ZT]

[ZT]41362[/ZT]

[ZT]41361[/ZT]

[ZT]41360[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop

OSTATNIE KOMENTARZE

0%