Zostało mało czasu!
0
0
dni
0
0
godzin
0
0
minut
0
0
sekund
Spraw bliskim radość
zanim będzie za późno!
Kup prezent
Zamknij

Sławsk Wielki: Harcerze „Ognistych Patyków” uczcili pamięć poległych

mp 17:52, 01.11.2025 Aktualizacja: 17:53, 01.11.2025

Harcerze z 2 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Ogniste Patyki”, działającej przy Szkole Podstawowej im. Marii Patyk w Sławsku Wielkim, wystawili warty honorowe przy grobach poległych na miejscowym cmentarzu parafialnym.

Celem przedsięwzięcia było oddanie hołdu osobom, które zginęły w obronie ojczyzny. Harcerze w harcerskich mundurach pełnili służbę przy mogiłach, zapalając znicze i zachowując chwilę ciszy. Wydarzenie miało charakter wychowawczy i patriotyczny, wpisując się w tradycję pielęgnowania pamięci o bohaterach.

[FOTORELACJA]5935[/FOTORELACJA]

[NEKROLOGI]1762015902661[/NEKROLOGI]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

  • Nowy numer "Życia Kruszwicy" już w kioskach i punktach sprzedaży. Wrześniowy numer można zakupić w blisko 30 punktach sprzedaży. 

  • Drugi numer dotarł do większości punktów i kiosków na terenie Gminy Kruszwica. Dystrybucja na terenie Gminy Kruszwica odbywa się zarówno dziś, jak i jutro. Miesięcznik jest wydawnictwem niezależnym.

Numer drugi "Życia Kruszwicy" został powiększony o kolejne strony. Tym razem czytelnicy mają do swojej dyspozycji 34 strony lokalnej lektury - większość tematów poruszana jest po raz pierwszy, co stanowi dodatkowy atut. Warto dodać, że w nowym numerze do dyspozycji czytelników oddany został dział sportowy oraz nekrologi. W środku czasopisma dodano grę "Mysi Chińczyk". Powstał również nowy dzial "Co w gminie piszczy?", który obejmuje wszystkie możliwe miejscowości Gminy Kruszwica i wydarzenia jakie miały w nich miejscach w lipcu i sierpniu. 

Nowy numer to także liczne wywiady - kontynujemy rozmowę z Magdaleną Grzegocką, kruszwiczanką, która odważyła się wydać własną książkę. Rozpoczęliśmy również cykl rozmów z Rafałem Wojciechowskiem pod niezwykle ciekawym tytułem "Jak przetrwać w małym miasteczku?". Z nowego numeru dowiecie się również dlaczego Kruszwicę odwiedził pewien obywatel Meksyku... i jaką pasję z powodzeniem realizuje Patrycja Wójcik z którą porozmawiał Hubert Mizera. W "Kryminalnej Kruszwicy" piszemy o łatwo dostępnym nad Gopłem krysztale... a chwilę wcześniej o kryzysie wodnym na Kujawach i używaniu przez Urząd Miejski w Kruszwicy popularnego ChatGPT. 

Zamów gazetę do domu!

Gdzie kupię "Życie Kruszwicy"? Polecamy poniższe sklepy!

  • Sklep spożywczy w Piaskach
  • Sklep spożywczy w Piaskach "Kom-Rol"
  • Sklep Sławsk Wielki - Spożywczo–Przemysłowy 
  • Sklep Spożywczo-Przemysłowy u Natalii w Sukowach
  • Sklep Spożywczy w Sukowach
  • Sklep Spożywczy w Kobylnikach KOM-ROL
  • Sklep Spożywczy Głębokie
  • Sklep Spożywczy ABC w Chełmcach
  • Sklep Spożywczy RSP w Janocinie
  • Sklep Spożywczy w  Szarleju
  • Sklep Spożywczyn w Karczynie
  • Sklep Wielobranżowy Anna Kruszwica ulica Niepodległości
  • Fitas Kinga Sklep Spożywczy Kruszwica ulica Powstańców Wielkopolskich
  • MAGIA PROCENTÓW, sklep alkohole, Stary Rynek 
  • Kawiarnia-Restauracja pod Malwami w Kruszwicy ulica Rynek
  • Salonik Prasowy Dw-Kiosk ulica Rynek
  • Delikatesy Mięsne Janina Jankowska ulica Mickiewicza
  • Sklep ABC w Łagiewnikach
  • Sklep Spożywczy ulica Wiejska  
  • Sklep Spożywczo-Przemysłowy Krzysztof Gutorski ulica Kraszewskiego
  • Sklep "Groszek" ulica Kujawska
  • Stacja Paliw Płynnych JAPAKS ulica Szosa Tryszczyńska  
  • Piekarnia 5xM Kruszwica ulica Kujawska
  • Sklep Mięsny KOM-ROL Kobylniki Zamkowa
  • Sklep Mięsny KOM-ROL Kobylniki
  • Sklep Osiedlowy Zagople ulica Wspólna
  • Sklep Zoologiczno-Wędkarski ulica Kościuszki
  • Sklep Mięsny Delikatesy Mięsne Inowrocław Szarych Szeregów
  • Dworcowa 55 88-100 Inowrocław (siedziba firmy - odbiór po wcześniejszym opłaceniu zamówienia)

Nagradzamy najlepszych!

W trzech miejscach padły rekordowe wyniki sprzedażowe. Co miesiąc nagradzamy najlepszych sprzedawców! 

[ZT]46964[/ZT]

[ZT]46961[/ZT]

[ZT]46960[/ZT]

[ZT]46954[/ZT]

(mp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop

OSTATNIE KOMENTARZE

Członkowie Koła Gospodyń Wiejskich: Atmosfera zrobiła s

Co chwilę nowe stowarzyszenie, nowa narracja i nowy "ratunek". Raz polityka, raz KGW, teraz łucznictwo. Chaos, brak tożsamości i ciągłe szukanie atencji. Każdy sam pokazuje, kim jest i dokąd zmierza. Jacy ludzie są naiwni.

P@ko1

13:33, 2025-12-17

Członkowie Koła Gospodyń Wiejskich: Atmosfera zrobiła s

Wyraźnie widać, że nie potrafią związać się z jednym miejscem na dłużej. Co jakiś czas pojawia się nowe stowarzyszenie, nowe środowisko i nowe deklaracje. Dużo zamieszania, mało konsekwencji. Każdy sam wystawia sobie ocenę.

Wariat

13:19, 2025-12-17

Bywa, że cykliści stwarzają zagrożenie dla bezpieczeńst

Objaśnienia do postu powyżej: *%#)!& - hulajnoga *%#)!& - bzdety

Cyklomaniak

11:20, 2025-12-17

Bywa, że cykliści stwarzają zagrożenie dla bezpieczeńst

Jak najbardziej eliminować pijaków z dróg i nakładać kary poprawiając ich ściągalność. To raz a dwa to również należało by się wziąć za tych rowerzystów, którzy jeżdżą bez oświetlenia po nocach, bez odblasków, jeżdżą po chodnikach i [po przejściach dla pieszych. Karać i jeszcze raz karać, takich pedalarzy i tych ułomów na *%#)!& również. Ale do tego potrzebna jest policja i odpowiednie przepisy wykonawcze prawa. Policja nie kwapi się zbytnio do takich działań bo wolą auta zatrzymywać i pajacować czepiając się często o jakieś mało znaczące *%#)!&

Cyklomaniak

11:17, 2025-12-17

0%