Zamknij
REKLAMA

Za nami premiera "Wigilijnej Opowieści" grupy filmowej LEW ART

10:32, 10.01.2019 | RED/gniewkowo.eu
REKLAMA
Skomentuj


W sobotę 5 stycznia w Kinomax w Inowrocławiu odbył się pokaz filmu pt. "Wigilijna Opowieść" wg. Karola Dickensa. Produkcję przygotowała grupa filmowa LEW ART.

Ekranizacji klasycznego dzieła literatury światowej, podjęła się grupa filmowa LEW ART. Film został sfinansowany przez CKiS „Ziemowit”, natomiast w realizacji udział wzięli wychowawcy, nauczyciele i wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. „Polskich Olimpijczyków” w Kruszwicy.

Tematem filmu jest mówiąc najkrócej potęgujący się materializm i jego wpływ na życie współczesnego człowieka. Twórcą scenariusza i reżyserem filmu jest Paweł Lewartowski, pracujący na co dzień w obydwu placówkach oraz w III LO w Inowrocławiu.

Kompozytorem wspaniałej, bardzo wzruszającej muzyki na motywach znanych kolęd jest Krzysztof Kosiński, który ponadto wraz z Pawłem Lewartowskim zajął się dźwiękiem i montażem. Natomiast autorem bardzo plastycznych zdjęć jest Krzysztof Pazderski. Główną rolę Mieczysława Sknerowskiego koncertowo zagrał Krzysztof Ratajczak, ale równie wspaniale sekundowali mu Paweł Budner, Katarzyna Meler-Lewandowska, Anita Woźniak czy Artur Łuczak. Spośród wychowanek ośrodka brawurowe kreacje stworzyli Natalia Osuch, Daria Moniuszko, Arleta Jarosz i Paulina Bykowska. Film został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność.


 

(RED/gniewkowo.eu)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone