Zamknij
REKLAMA

W Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kruszwicy odbyły się Zimowe Ferie [FOTO]

07:44, 04.02.2019 | MOW
REKLAMA
Skomentuj


Podczas ferii zimowych wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Polskich Olimpijczyków w Kruszwicy mogły skorzystać z wielu atrakcji, które zostały zaplanowane na ten okres przez kadrę placówki. Zajęcia były zróżnicowane, by dać dziewczętom możliwość wszechstronnego rozwoju i okazję do sprawdzenia się podczas nowych aktywności. Głównym ich celem było zapewnienie wychowankom odpoczynku po okresie intensywnej pracy i zapewnienie dawki energii na nowy semestr nauki szkolnej.

Wychowanki mogły poszerzać swoje umiejętności kulinarne, na zajęciach uczyły się przygotowywać ciasteczka owsiane, tort, chruściki i gofry. Ponadto  udały się do Inowrocławia. Tam, w siedzibie Akademii Szkolnictwa „As” wzięły udział w warsztatach organizowanych w ramach akcji „Zawodowy zawrót głowy”. Celem warsztatów było przybliżenie zawodów cukiernika, piekarza i fryzjera oraz ułatwienie podjęcia decyzji o wyborze przyszłego zawodu przez młodzież. Dziewczęta wybrały warsztaty cukiernicze. Zajęcia prowadziły nauczycielki zawodu z „Asa” i pod ich okiem wychowanki poznały recepturę ciasta drożdżowego i specyfikę jego przygotowania. Gotowe, pyszne wypieki były prezentem dla uczestniczek warsztatów. Dziewczęta miło spędziły czas, a dodatkowo miały słodki podwieczorek.

Na zaproszenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Kruszwicy, wychowanki MOW wraz z panią dyrektor Iloną Dybicz pojechały do Kobylnik na bal karnawałowy. Dodatkową okazją do zabawy był jubileusz 5- lecia istnienia placówki. Podopieczni domu zaprosili wielu gości. W części oficjalnej pani dyrektor Ilona Dybicz złożyła życzenia, a wychowanki wręczyły kwiaty. W. Moniuszko zaśpiewała piosenkę „Przetańczyć z tobą chcę całą noc”. W pięknym kobylnickim pałacu rozpoczęła się wspólna zabawa. Dziewczęta bawiły się doskonale. Życzliwie i ze zrozumieniem odnosiły się do wszystkich uczestników. Skorzystały z poczęstunku i spróbowały jubileuszowego tortu. Czas spędzony na zabawie upłynął szybko i dostarczył wiele radości i satysfakcji.

[POGODA]1549262632641[/POGODA]

Świetna zabawa, fantastyczne humory i wspaniały relaks - tak dziewczęta wspominają wyjazd na krytą pływalnie do Radziejowa oraz Inowrocławia .  Zjeżdżalnia, jacuzzi, bicze wodne, to atrakcje z których mogły skorzystać dwukrotnie w trakcie zabawy na basenie.  Dziewczęta posiadające umiejętności pływackie swoje możliwości sprawdzały na basenie sportowym. Czas spędzony w wodzie, oprócz korzyści zdrowotnych był okazją do świetnej zabawy i wielu radości oraz  aktywnie spędzonego przedpołudnia.

Podopieczne wzięły również udział w warsztatach w OHP w Inowrocławiu nt. „Budowanie poczucia własnej wartości” był okazją dla dziewcząt by lepiej poznały siebie, swoje mocne i słabe strony oraz zalety i wady. Uczestniczki warsztatów przygotowanych przez pracowników OHP miały możliwość w miłej atmosferze dowiedzieć się o tym co to jest  szacunku do siebie i zrozumieć, że „ja” też mam w sobie wiele cennych cech.

Dziewczęta wzięły również w uroczystościach Kruszwickiego Klubu Morsa , mogły zapoznać się z walorami kąpieli w jeziorze zimą oraz zobaczyć jak to się odbywa. Wiele radości i śmiechu przyniosły zajęcia zorganizowane w Klubie „Victoria Fitness” w Inowrocławiu, gdzie okazało się, iż wykonanie ćwiczeń na gumach fitness i z taśmami TRX wcale nie jest takie proste, szczególnie dla początkujących, ale za to gwarantuje ból mięśni brzucha od śmiechu.

W placówce zorganizowany został również dla dziewcząt Maraton gier zapomnianych, podczas którego wychowanki miały okazję przypomnieć sobie zasady zapomnianych już gier stolikowych. Wychowawca przeprowadził  turniej podczas którego przestrzegano zasad gry fair-play, wyłoniono zwycięzców, których obdarowano dyplomami i drobnymi upominkami. Podopieczne wzięły również udział w zajęciach fotograficzno-plastyczne podczas których mogły wywołać  i oprawić zdjęcia. Przy tej okazji mogły sprawdzić się też w sztuce robienia makijażu i odkryć swoje predyspozycje zawodowe.

Nieodłącznym elementem wypoczynku były także spacery, a wieczorami wspólne oglądanie filmów, które były inspiracją do wielu rozmów. 

(MOW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone