Zamknij
REKLAMA
20:07, 26.09.2022

22 września na plantacji buraka cukrowego należącej do Zakładu Rolno-Nasiennego Łagiewniki odbyło się spotkanie branżowe dotyczące praktycznych aspektów zbioru buraka cukrowego.

Wydarzenie zorganizował Krajowy Związek Plantatorów Buraka Cukrowego wspólnie z firmą DANKO Hodowla Roślin Sp. z o.o. w Choryni, spółką należącą do Krajowej Grupy Spożywczej S.A. Reprezentował ją Tomasz Nowakowski członek zarządu.

Ponadto w spotkaniu uczestniczyli również dyrektorzy Cukrowni Kruszwica oraz Cukrowni Dobrzelin. Zaproszenie przyjęli również przedstawiciele pozostałych koncernów cukrowych. W spotkaniu udział wziął Krzysztof Nykiel prezes Krajowego Związku Plantatorów Buraka Cukrowego, a także reprezentanci Związków Plantatorów Buraka Cukrowego działających przy cukrowniach spółki.

Obecni byli także plantatorzy buraka cukrowego, grono ekspertów z zakresu uprawy i nawożenia buraka, przedstawiciele wiodących producentów maszyn do zbioru buraka cukrowego oraz firmy obsługujące zbiór i transport buraka w Oddziałach Krajowej Grupy Spożywczej S.A.

Uczestnicy mieli możliwość dokładnego przyjrzenia się jak przebiega zbiór, doczyszczanie, załadunek i transport surowca. Agrotechnicy spółki omówili rodzaje strat powstających podczas zbioru oraz ich najczęstsze przyczyny. Producenci przedstawili najnowsze rozwiązania stosowane w kombajnach i doczyszczarko-ładowarkach.

- Każda z maszyn zaprezentowanych w licznego parku maszynowym miała możliwość zaprezentowania swoich możliwości podczas pracy, której jakość obserwowali i oceniali zainteresowani plantatorzy. Zbiór korzeni jest niezwykle istotną kwestią tak samo dla plantatora jak i dla cukrowni. Fakt ten podkreślali wszyscy obecni. Zgodnie przyznano, że powstawanie strat jest nieuniknione ale zarówno producenci, operatorzy maszyn jak również plantatorzy mają realny wpływ na ich ograniczanie - informuje Krajowa Grupa Spożywcza S.A.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (1)

CzytelnikCzytelnik

0 0

Radzę zrobić pokaz kopania ręcznego. Te maszyny duuużo palą, a za rok ropy nie będzie, oj nie będzie🙂. 20:25, 26.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA