Zamknij
REKLAMA
19:14, 28.09.2022

Tak właśnie było podczas realizacji projektu OUR MOTHER EARTH przez Stowarzyszenie Edukacji i Rozwoju Amicus z siedzibą w Kruszwicy, kiedy grupa 32 młodych ludzi z Rumunii, Litwy, Turcji i Polski, gdzie ochrona środowiska jest szczególnie ważna i potrzebna, spotkała się, by wspólnie rozmawiać, dyskutować, doświadczać przyrody, by doceniać i rozumieć jej wartość, oraz planować wspólne proekologiczne działania, sprzątać, sadzić rośliny, zastanawiać się nad skutecznością strajków klimatycznych, czy sensem happeningów.

Tak, te wszystkie działania to na pewno kropla… w oceanie potrzeb, bo przecież w ciągu kilku dni przy udziale trzydziestki młodych ludzi świata nie da się zmienić. Ale tych 30 ludzi można zmienić, można zmienić ich świadomość i postawę – „Nie niszcz”, „Dbaj”, „Szanuj”, „Oszczędzaj”.

Tak, można też powiedzieć, że to kropla, która drąży skałę. Gdyby nie było Erasmusa+ nie byłoby tego wszystkiego. Dlatego Erasmus+ to kropla, która drąży skałę – razem z młodymi, którzy są przyszłością tej Ziemi.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA