Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy BMW po uderzeniu w 3 drzewa, leżący na dachu na jednym pasie drogi. Wewnątrz pojazdu znajdowała się jedna osoba, zapięta w pasy bezpieczeństwa z zaklinowanymi nogami. Kierowca przytomny, kontaktowy z kilkoma złamaniami kończyn.
[ALERT]1722165636613[/ALERT]
Działania zastępu w pierwszej fazie polegały na wykonaniu dostępu do poszkodowanego poprzez usunięcie drzwi lewych przednich i tylnych, nacięciu progu oraz rozepchnięciu słupka A. Jednocześnie udzielano poszkodowanemu pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie w asyście ratowników medycznych ewakuowano poszkodowanego z pojazdu na desce ortopedycznej. W pojeździe odłączono akumulator. Poszkodowany po zaopatrzeniu w karetce został przeniesiony do śmigłowca LPR i przetransportowany do szpitala.
Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez funkcjonariuszy policji auto zostało zabrane przez pomoc drogową, a pozostałości powypadkowe usunięte z jezdni.
Do działań dyżurny skierował:
GBA 3/30 i GCBA 5/40 z JRG Mogilno,
GCBA 5/32 z OSP Gębice,
GBA 3,5/16 z OSP Kwieciszewo.
KP PSP Mogilno
[ZT]34464[/ZT]
[ZT]34463[/ZT]
[ZT]34461[/ZT]
[ZT]34462[/ZT]
Zespół Kruschwitz kończy prace nad drugim albumem
Koncert też będzie?
TlC
09:05, 2025-09-15
DORSZ: polskie samoloty bojowe w powietrzu, zagrożenie
Nie chce absolutnie siać żadnej paniki ale proszę, żeby moja kruszwica zainteresowała się tematem zwykłych ludzi. Coraz częściej i coraz bliżej odczuwamy zagrożenie, a niestety nie otrzymujemy informacji zwrotnej, jak będziemy chronieni przez państwo i jakie przygotowania sam człowiek może poczynić. To, że w gminie nie mamy ani jednego czerwonego schronu, można dowiedzieć się z mapy schronów. A przypominam, że znajdujemy się w pobliżu i Inowrocławia i Powidza. Może warto się zastanowić, czy nie zainwestować pieniędzy w coś co uratuje ludziom życie, a budowę np. fontanny przełożyć na kolejne lata. Niestety znaleźliśmy się w takiej sytuacji, że powinniśmy zadbać o nasze bezpieczeństwo. Środki zainwestowane w schrony z prawdziwego zdarzenia, będą dawały poczucie bezpieczeństwa przez kolejne długie lata.
Mieszkanka
13:34, 2025-09-14
XVIII Memoriał im. Pawła Cieślaka w Kruszwicy
Widzę, że cenzura na portalu ma się dobrze. Boiskowy grajek się nie spodobał? Kółeczko wzajemnej adoracji za publiczny hajs.
Gall Anonim
20:36, 2025-09-13
Koncert UNU – Tribute to Perfect na Wzgórzu Zamkowym [F
Fajnie było posłuchać muzyki ale po 2h napie...... Walenia kijem o pralkę to już mi się znudziło. Koty i psy nawet się pochowały bo nie dało się słuchać tego. Przez 5h granie pod ten sam rytm tego samego to lekka przesada.
Xxx
08:40, 2025-09-13