Zamknij

Podsumowanie działań "Bezpieczny pieszy" – powiat inowrocławski

12:23, 24.02.2020 | KPP
REKLAMA
Skomentuj


Policjanci WRD przeprowadzili wzmożone działania pn. „BEZPIECZNY PIESZY”. Szczególną uwagę zwracali na wykroczenia pieszych i kierujących wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W piątek (21.02) na drogach Kujaw i Pomorza, a w tym powiatu inowrocławskiego, policjanci przeprowadzili wzmożone działania pn. „BEZPIECZNY PIESZY”. Na terenie powiatu w działaniach wzięło udział 22 policjantów WRD.

Kierujący pojazdami popełnili 22 wykroczenia: omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem ustąpienia pierwszeństwa pieszym, wyprzedanie pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim oraz inne. 7 kierowców zostało ukaranych mandatami, a 15 pouczonych.

Piesi dopuścili się 17 wykroczeń. 14 z nich, to przechodzenie w miejscach niedozwolonych, a 3 to chodzenie nieprawidłową stroną drogi. Wszyscy piesi zostali przez policjantów pouczeni.

Cykliczność tego typu działań ma na celu zmniejszanie liczby zdarzeń drogowych oraz uświadamianie uczestnikom ruchu drogowego jakie zagrożenia mogą występować jeśli łamią przepisy ruchu drogowego.

[ZT]10906[/ZT]

[ZT]10920[/ZT]

(KPP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

mieszkaniecmieszkaniec

2 0

no tak piesi pouczenia...a kierowcy w większości mandat
Tylko ciekawe czy piesi mieli z sobą kamizelki odblaskowe?
I niestety ale piesi często rozmawiają przez telefon i nie patrząc wchodzą na przejście a kierowca chociaż zachowując ostrożność nie jest duchem Św. żeby przewidzieć myśli pieszego a to też uczestnik ruchu 12:36, 24.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone