Zamknij

Zrobił z policji taksówkę. Udawał, że został pobity

12:40, 24.02.2020 | KPP
REKLAMA
Skomentuj

Pomysłowość ludzka nie zna granic, a może ściągnąć konsekwencje i odpowiedzialność karną. Mężczyzna powiadomił policję o rozboju. Policjanci zebrali dowody na to, że to fikcja.

W nocy (19/20.02) pakoscy policjanci podjęli interwencję, po tym jak zostali powiadomieni o rozboju do którego doszło na terenie miasta. 22-letni mężczyzna zgłosił, że zaatakowało go dwóch sprawców. Pobili go i ukradli portfel z pieniędzmi i kartę do bankomatu.

Policjanci zebrali informacje o rzekomym przebiegu przestępstwa. Podczas analizy materiałów, wiele wątków do siebie nie pasowało. Policjanci nabrali podejrzeń, że zdarzenie to fikcja. Nie myli się. Utwierdził ich w przekonaniu zapis monitoringu z pobliskiej stacji paliw. Wszystko było już jasne.

 

Zawiadamiający wszystko wymyślił. Przyznał, że gdy wracał  po 1.00 w nocy do domu, z imienin od kolegi, przewrócił się, a że mieszka w jednej z miejscowości pod Pakością, nie miał jak wrócić do domu. Wtedy wpadł na pomysł, że zgłosi o przestępstwie, a patrol wówczas zawiezie go do domu.

Mężczyzna usłyszał już dwa zarzuty dotyczące fałszywego zawiadomienia o popełnieniu przestępstwie i składaniu fałszywych zeznań. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

[ALERT]1582544435159[/ALERT]

(KPP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone