Zamknij

Niewybuch i ewakuacja. Pocisk ważący kilkadziesiąt kilogramów był zakopany w ziemi

11:02, 07.04.2021 | KPP
Skomentuj
REKLAMA

Gdy tylko służby potwierdziły, że znalezisko to niewybuch, konieczna była ewakuacja ludzi. Pocisk ważący kilkadziesiąt kilogramów był zakopany w ziemi w Szadłowicach.

W miejscowości Szadłowice gm. Gniewkowo wczoraj (06.04) został wykopany z ziemi niewybuch. To przedmiot o wymiarach około 80 na 20 cm, ważący orientacyjnie około 50 kg. Na miejscu działali policjanci z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu, którymi dowodził asp. szt. Patryk Nadolny oraz wojskowi saperzy i straż pożarna.  

Z uwagi na zagrożenie była konieczność ewakuowania kilkudziesięciu osób z okolicznych budynków. Droga krajowa numer 15 na wysokości miejscowości Szadłowice została czasowo zamknięta. Policjanci kierowali objazdami do czasu wydobycia niebezpiecznego przedmiotu. Zabrali go saperzy, by zdetonować na poligonie. Bardzo dobrze, gdy po ujawnieniu niewybuchów, ich znalazcy jak najszybciej informują służby, które zajmą się jego bezpiecznym przewiezieniem.

[ZT]15695[/ZT]

- Niewłaściwe obchodzenie się z niewybuchami, ruszanie ich, rozkręcanie, czy rzucanie jest realnym zagrożeniem i grozi wybuchem. Przedmioty te bowiem pomimo wielu lat przebywania w ziemi są nadal realnym zagrożeniem. Brak świadomości o tym może doprowadzić do nieszczęścia, a nawet śmierci. „Na własną rękę” nie wolno pozbywać się takich przedmiotów – informuje asp. szt. Patryk Nadolny.

W przypadku znalezienia niewybuchów natychmiast należy powiadomić Policję, która działa całodobowo i poinformuje grupę saperską. Kontaktując się z policją należy podać dokładne miejsce odnalezienia, w miarę możliwości określić co zostało znalezione i wygląd przedmiotu. Należy również podać kontakt telefoniczny do osoby, która ma wiedzę o znalezisku.

[ALERT]1617786095443[/ALERT]

[ZT]15476[/ZT]

(KPP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%