Zamknij

Na jednej z posesji w powiecie inowrocławskim wykryto 23,5 ton wyrobów tytoniowych [ZDJĘCIA, VIDEO]

16:08, 13.07.2021 | KAS, dj
Skomentuj
REKLAMA

Funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej wykryli i zabezpieczyli ponad 23,5 tony wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Gdyby nieopodatkowane towary trafiły na rynek Skarb Państwa mógłby stracić ponad 17 mln złotych. 

Przed kilkoma dniami funkcjonariusze KAS przeprowadzili kontrole na terenie jednej z posesji w powiecie inowrocławskim. W trakcie swoich działań mundurowi zwrócili uwagę na dwie podejrzane naczepy tirów, które były zabezpieczone rumuńskimi plombami celnymi. Funkcjonariusze KAS postanowili sprawdzić co znajduje się w środku.

Po otwarciu okazało się, że w jednej z naczep, w papierowych workach bez oznaczeń, ukryty był pocięty tytoń do palenia o łącznej wadze 8 220 kg. W drugiej, funkcjonariusze znaleźli ponad 15 300 kg suszu tytoniowego zapakowanego w kartony oraz 7 260 kg tzw. folii tytoniowej.

Mundurowi zabezpieczyli ujawniony towar w magazynie depozytowym, a jego próbki przekazali do szczegółowych badań w laboratorium KAS.
Gdyby zatrzymany tytoń i susz tytoniowy trafiły do sprzedaży, budżet państwa straciłby blisko 17,5 mln złotych.

[ZT]16864[/ZT]

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Inowrocławiu.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że nabywanie, przechowywanie, przewożenie, przesyłanie i przenoszenie nielegalnych wyrobów tytoniowych, a także pomaganie w ich zbyciu czy ukryciu, stanowi przestępstwo lub wykroczenie skarbowe. Osoby kupujące papierosy lub tytoń niewiadomego pochodzenia często nie zdają sobie sprawy, że wchodzą w konflikt z prawem, a za produkcją i handlem stoją zorganizowane grupy przestępcze.

[ZT]16867[/ZT]

 

(KAS, dj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

TrikTrik

0 0

Nareszcie nikt nie bendzie pamietal jego komuny 23:53, 13.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Radek G.Radek G.

0 0

Dlaczego policjant ma zamazaną część twarzową ? Przecież to funkcjonariusz publiczny żyjący z podatków obywateli, którzy maja prawo widzieć kto dba o ich bezpieczeństwo i dzielnie walczy z przestępcami tytoniowymi. 14:37, 14.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%