Zamknij

Początek tygodnia chłodny. Co przyniosą kolejne dni? Sprawdź!

08:22, 14.05.2019 | Rafał Maszewski, synoptyk
REKLAMA
Skomentuj

Początek tygodnia będzie w Kruszwicy wyraźnie chłodny. Dopiero w drugiej jego części odczujemy cieplejsze powietrze. Mogą mu jednak towarzyszyć opady i burze.

Na początku tygodnia w Kruszwicy pozostaniemy w wyraźnie chłodnych masach powietrza i stąd noce zimne (nocą z poniedziałku na wtorek przy gruncie temperatura spadnie do ok. 0). W dzień będzie na ogół bardzo chłodno z obniżającym temperaturę odczuwalną chwilami dość silnym północnym wiatrem (11-13 stopni).

- Mimo sporej ilości chmur przeważać będzie pogoda bezopadowa z możliwością lokalnego słabego deszczu. Od czwartku ze wschodu zacznie napływać cieplejsza, ale wilgotna masa powietrza, co oznacza, że pod koniec tygodnia mamy szanse na 20 stopni, ale też często pojawiać się będą głównie przelotne opady deszczu i burze, podczas których temperatura będzie spadać - zapowiada Rafał Maszewski, klimatolog. - Wiatr okresami będzie dość silny i powieje początkowo z północy, a od środy z północnego wschodu.

Warunki biometeorologiczne będą na ogół niekorzystne. Odczujemy spadek sprawności psychofizycznej, koncentracji, a początkowo zwiększone dolegliwości bólowe.

Pojawiające się opady będą okresami oczyszczać powietrze z alergenów środowiskowych. W średnim stężeniu będą w nim obecne pyłki dębu i w miarę bezpiecznej dla alergików sosny oraz zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium.

(Rafał Maszewski, synoptyk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone