Zamknij
REKLAMA

Nadgoplańskie WOPR Kruszwica podpisało porozumienie o współpracy z 8 Kujawsko-Pomorską Brygadą Obrony Terytorialnej [ZDJĘCIA]

15:51, 06.08.2020 | PB
Skomentuj
REKLAMA

Dziś (7.08) na stanicy Nadgoplańskiego WOPR w Kruszwicy doszło do podpisania porozumienia o współpracy Nadgoplańskiego WOPR w Kruszwicy z 8 Kujawsko-Pomorską Brygadą Obrony Terytorialnej w Bydgoszczy.

Wzajemna współpraca, wymiana doświadczeń, szkolenia. Tak będzie wyglądać współpraca między dwoma podmiotami, których reprezentanci spotkali się dziś na stanicy Nadgoplańskiego WOPR. Kruszwicką jednostkę reprezentował Maciej Banachowski. Siły wojskowe natomiast Pułkownik Krzysztof Stańczyk.

Portal

mojakruszwica.pl

Napisał o tym

pierwszy

- Tak naprawdę nasza współpraca rozpoczęła się już w ubiegłym roku podczas spotkania na temat bezpieczeństwa u pana marszałka. Rozmawialiśmy o tym jak jeszcze możemy poszerzyć naszą współpracę. Stąd też dziś to porozumienia między naszymi podmiotami. Cały system ratownictwa Wpisuje się  w nasze plany tworzenia kompanii wodnych na terenie województwa - mówi portalowi mojakruszwica.pl pułkownik Krzysztof Stańczyk.

Porozumienie umożliwi stworzenie systemu szkolenia, wsparcia i wymiany doświadczeń oraz poprawy zachowań na wodzie. Docelowo z możliwości szkoleń nad Gopłem skorzysta cała brygada.

- 99% moich żołnierzy pochodzą z kujawsko-pomorskiego, korzystają z wodnych akwenów. Liczę na to, że 100% korzystać ze szkoleń w ramach porozumienia. W pierwszej kolejności będą to osoby tworzące elementy kompanii wodnych, a w drugim etapie wszyscy pozostali - zdradza rozmówca.

Nadgoplańskie WOPR dzięki podjętej współpracy otrzyma tzw. parę dodatkowych rąk do pracy oraz oczu do obserwacji. Żołnierze przydadzą się także do działań prewencyjnych.

- Będziemy namawiać aby inne jednostki też takie porozumienia współpracy. Wsparcie WOT zwiększa nasze możliwości bezpieczeństwa i prewencji. Będziemy mieli dodatkowych ratowników wodnych z pełnymi uprawnieniami. To dodatkowy punkt w tym porozumieniu. Wzrośnie wsparcie w zakresie bezpieczeństwa także mieszkańców i turystów wypoczywających nad wodą - mówi portalowi mojakruszwica.pl prezes Nadgoplańskiego WOPR Maciej Banachowski

Porozumienie podpisano w obecności kierownik Biura Obronności i Bezpieczeństwa Publicznego dr Eugeniusz Lala z Urzędu Marszałkowskiego.

- Najwięcej zyskują mieszkańcy regionu podnosi się poziom bezpieczeństwa. Dzięki tej współpracy podnosi się potencjał obu jednostek. WOT będą tworzyły dwie kompanie wodne. Niezwykle istotne jest aby wyspecjalizować żołnierzy do działań na wodzie. A kto inny jak nie WOPR ma takie możliwości zapewnić. Jednostki WOPR w województwie działają w jednym kierunku i mogą realizować tego typu projekty - zdradził portalowi dr Eugeniusz Lala.

[ZT]12987[/ZT]

[ZT]12988[/ZT]

 

(PB)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

KruszwiczaninKruszwiczanin

1 1

Hmm , kompanie wodne... Zacny twór. Ciekawe jakie ma struktury. Pluton pontonów, pluton rowerów wodnych, pluton kajaków a w odwodzie niszczyciel Rusałka. Nie że krytykuję , bo fajna inicjatywa, ALE kompania wodna..... 21:50, 06.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

swojakswojak

0 0

"niszczyciel RUSAŁKA" - dobre :-) 12:49, 12.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz