Zamknij

Powiatowe dożynki: Sprawdź kiedy i gdzie odbędzie się impreza wieńcząca rolniczy trud

14:55, 04.08.2019 | RED, powiat inowrocławski
Skomentuj
REKLAMA

Powiatowe dożynki już za miesiąc. Tym razem wydarzenie, które podsumuje rolniczy trud odbędzie się w Pakości. 

Święto plonów zaplanowano na 7 września.  Wydarzenie odbędzie się w Pakości w sobotnie popołudnie i wieczór.

- Zdecydowaliśmy się na taki krok, aby mieszkańcy powiatu mogli bawić się dłużej niż zwykle. Niedzielne dożynki, kiedy większość z nas w poniedziałek szykowała się do pracy, to uniemożliwiały – wyjaśnia starosta Wiesława Pawłowska.

Tegoroczne dożynki mają łączyć powiatowe i gminne święto. Gwiazdą tegorocznych dożynek będzie grupa Skaner. jej liderem jest Robert Sasinowski, który w latach 90. założył zespół Boys. O szczegółach imprezy informuje profil na FB Powiatu Inowrocławskiego.

- Były to bardzo ciekawe czasy. Muzyka „chodnikowa” zmieniła nazwę na „disco polo”. W połowie lat 90. nasze piosenki śpiewała już cała Polska, a z łóżek polowych rozstawionych na chodnikach sprzedawano setki tysięcy kaset – wspomina Robert Sasinowski, który zaśpiewa w Pakości na pewno tak znane piosenki jak „Moja wolność", „American Boy", „Lato w Kołobrzegu" czy bardzo pasujące do terminu „Bo sobota”.

Drugim z wykonawców, przy którego muzyce wszyscy będą się znakomicie bawili, jest formacja Baby Full. Skojarzenia z nazwą Bayer Full nieprzypadkowe, bowiem zespół tworzą dzieci Sławomira Świerzyńskiego.

- Martwili się, czy dadzą radę, zapewniłem, że będę im pomagał i nareszcie się odważyli – mówił w wywiadzie lider jednej z najpopularniejszych formacji disco polo. - Największym wyzwaniem jest bycie liderem, bowiem dotąd tworzyliśmy chórki i na przód sceny wychodziliśmy na jedną piosenkę. Teraz każde z nas musi dać z siebie wszystko - wyznała Nikola Świerzyńska-Dutkiewicz.

(RED, powiat inowrocławski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Daleko od domuDaleko od domu

0 0

https://www.siepomaga.pl/gabi
Potrzebna pilna pomoc, czasu zostało niewiele. 12:48, 06.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%