- Pani Wanda świętowała swoje urodziny cały tydzień, w otoczeniu kochających bliskich. Rodzina zorganizowała z tej okazji spotkanie z siostrami, które również doczekały sędziwego wieku, starsza ma 102 lata, a młodsza 98 lat. Te spotkania i opowieści są niepowtarzalne, dzięki nim możemy poznawać historię naszego regionu od najprostszej, najbardziej osobistej strony - mówi przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska.
[FOTORELACJA]2749[/FOTORELACJA]
Wanda Banachowska, z domu Głuszak, urodziła się 2 listopada 1922 roku w Kruszwicy (powiat inowrocławski). Miała siedmioro rodzeństwa. Pracowała w Kujawskich Zakładach Przemysłu Tłuszczowego w Kruszwicy. Wyszła za mąż za Henryka. Banachowscy mieli czworo dzieci, jedno z nich zmarło wkrótce po urodzeniu.
Pani Wanda to osoba pracowita i skromna. Chętnie pomagała bliskim i znajomym. Poza pracą zawodową, zajmowała się dziećmi i domem. Czas wolny lubiła spędzać na działce, zajmując się ogrodem. Pani Wanda spędziła całe życie w Kruszwicy, gdzie mieszka do dziś, opiekuje się nią wnuczka.
Wanda Banachowska, z domu Głuszak, urodziła się 2 listopada 1922 roku w Kruszwicy (powiat inowrocławski). Miała siedmioro rodzeństwa. Dwie z sióstr również doczekały sędziwego wieku, starsza ma 102 lata, a młodsza 98 lat.
Pani Wanda zatrudniona była w Kujawskich Zakładach Przemysłu Tłuszczowego w Kruszwicy. Wyszła za mąż za starszego o trzy lata Henryka Banachowskiego, który również pracował w tym samym zakładzie jako ślusarz-tokarz. Banachowscy mieli czworo dzieci, jedno z nich zmarło wkrótce po urodzeniu. Pani Wanda była osobą niezwykle pracowitą i skromną.
Chętnie wyciągała pomocną dłoń do bliskich i znajomych. Poza pracą zawodową, zajmowała się dziećmi i domem. Nigdy nie piła alkoholu ani papierosów, nie chorowała przewlekle. W lutym tego roku przeszła zakażenie koronawirusem, z czego wyszła i wciąż jest w dobrej kondycji. W wolnych chwilach spędzała czas na działce, zajmując się pracami w ogrodzie. Lubiła również szyć. W 1999 roku została wdową. Pani Wanda w Kruszwicy spędziła całe życie – mieszka tam do dziś pod opieką wnuczki
[ZT]21946[/ZT]
[ZT]21933[/ZT]
[ZT]21919[/ZT]
Kruszwiczak22:57, 07.11.2022
PanI Wando i jeszcze jeden i jeszcze raz 200l niech żyje nam życzy Kruszwiczak
Kruszwica pod lupą RIO:
No tak jest jak ktoś przez 8 lat zajmował się rozdawaniem medali i kasy, normalna praca przerasta, nie ma no to zrobta
Ha ha
22:41, 2025-06-17
Krówki, filmiki, bombonierki i inne. Na co idą środki z
Te filmiki to na pewno najbardziej potrzebna rzecz w tej gminie.
Feliks
22:19, 2025-06-17
Kruszwica pod lupą RIO:
skarbnik do zwolnienia
mieszkaniec
21:02, 2025-06-17
Kruszwica pod lupą RIO:
Dwóch prawników, dyrektorek ... , ale co tam ! Najważniejszy uśmiech w kościele, tak żeby fota wyszła fajna a później koleżanki z " kultury" roześlą po mediach 👏👏👏
Uhahany
19:37, 2025-06-17