Zamknij
REKLAMA

Komisja Rewizyjna zajmie się jednak wnioskiem sołtysa Grodztwa? [AUDIO]

17:43, 30.06.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Trwa batalia sołtysa Grodztwa Tomasza Frejliszka o przeprowadzenie kontroli w sprawie inwestycji na ulicy Chabrowej. Według sołtysa w tej inwestycji mogło dojść do nieprawidłowości. Sołtys zwracał uwagę, że nie otrzymał wszystkich dokumentów dotyczących tego tematu.

W maju sołtys Grodztwa zwrócił się na piśmie do urzędu gminy celem zbadania prawidłowości procedury przetargowej, sposobu wykonania oraz finansowania inwestycji dotyczących odwodnienia ulicy Chabrowej.

Na ostatniej sesji zwrócił się z wnioskiem aby tematem zajęła się Komisja Rewizyjna. Jak przyznał później, a co dziś potwierdzono, spotkało się to z odmową Jarosława Kaczmarka, przewodniczącego gremium.

W odpowiedzi na pismo sołtysa, przewodniczący Rady Miejskiej Aleksander Budner zwrócił się na piśmie aby sołtys wskazał nieprawdziwe dane. Przewodniczący rady  przyznał, że przed sesją doszedł do porozumienia z sołtysem i przedmiotem kontroli ma stać się procedura przetargowa, sposób finansowania oraz wykonania inwestycji. 

- W związku z tym, że nie będziemy w nieskończoność tego pisać, mam propozycję. Trzeba to wreszcie zakończyć. Jest odpowiednia służba od tego i musi się tym zająć komisja rewizyjna. Niech przejrzą te dokumenty, niech przyjrzą się czy procedura przetargowa, sposób finansowania oraz wykonanie inwestycji odbyło się w sposób prawidłowy. Myślę, że to usatysfakcjonuje pana sołtysa. Tę sprawę uważam za zamkniętą i nie wracamy do niej - powiedział przewodniczący Rady Miejskiej Aleksander Budner.

Mimo tego sołtys Tomasz Frejliszek ponownie podjął się wspomnianego tematu.

- Poraża mnie to, że na ostatniej sesji majowej, pan przewodniczący komisji rewizyjnej zapowiedział, że nie podejmie takiej kontroli. Dla mnie to jest porażające - powiedział sołtys Grodztwa.

Tomasz Frejliszek próbował odnieść się także do ostatnich słów wiceburmistrza Kruszwicy. Bartosz Krajniak zarzucił sołtysowi, że tematem zajmuje się dla  własnych korzyści. Wypowiedź sołtysa próbował przerwać przewodniczący Rady Miejskiej Aleksander Budner, który przekonywał, że skoro salę opuścił wcześniej wiceburmistrz to odpowiadanie na to co było na ostatniej sesji będzie objawem braku szacunku i nie będzie mógł się odnieść do wypowiedzi na sesji.

- Nie. Pan zastępca burmistrza powiedział to oficjalnie. Dlatego ja chcę sprostowanie wnieść. Pan wiceburmistrz występował z pismem, że ja chcę na swojej posesji cztery zjazdy. Znowu pominął się z prawdą, niestety. Ja mam tutaj oficjalne te pismo z którym wystąpiłem, że chce tylko dwa zjazdy, które miały być usytuowane w bramie, a nie tak jak odpowiedzialny za inwestycję pan zastępca burmistrza usytuował je 200 metrów od bramy i 50 metrów od bramy. Dlatego chcę zaznaczyć dlaczego pan zastępca jest niewiarygodny dla mnie i tu myślę, że skarbnik też wysłucha moje stwierdzenie, że pan zastępca jest niewiarygodny w swoich wypowiedziach, rozmija się z prawdą - podkreślił sołtys Grodztwa.

Do słów sołtysa odniósł się przewodniczący komisji rewizyjnej Jarosław Kaczmarek. Podważył on wcześniejsze stanowisko przewodniczącego Aleksandra Budnera wykazując, że aby komisja mogła się zająć tematem jest konieczna uchwała o zmianie planu pracy komisji. Nie jest to prawdą bowiem zlecenie przeprowadzenia kontroli komisji rewizyjnej może wydać również przewodniczący Rady Miejskiej. Tak było chociażby w przypadku kontroli faktur w Centrum Kultury i Sportu "Ziemowit" kilka lat temu podczas tzw. afery fakturowej, o którą poprosił pod koniec 2017 roku Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak.

- Tak się wypowiedziałem i to podtrzymuje. Plan pracy rady jest uchwalany uchwałą rady i nie będzie tak, że ktoś kiedyś coś powie i komisja będzie musiała się tym zająć jakimś punktem dodatkowym. Według mnie powinna być stosowna uchwała zmieniająca plan pracy rady i wtedy możemy się tym zająć - powiedział Jarosław Kaczmarek. 

- Nie. Dobra to potem sobie to wyjaśnimy - zamknął dyskusję na ten temat przewodniczący Aleksander Budner.

[ZT]20662[/ZT]

[ZT]20661[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (11)

TJTJ

5 0

Wszyscy siebie warci. Skandalem to jest odwodnienie na tym obszarze. 19:41, 30.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JanJan

7 3

Brawo panie TOMKU 👍 20:24, 30.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DylanDylan

8 1

Nawiedzony gościu, czym się podniecacie? Też macie takie problemy? 20:38, 30.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Brawo TomekBrawo Tomek

6 1

Niech przejrzą te dokumenty, niech przyjrzą się czy procedura przetargowa, sposób finansowania oraz wykonanie inwestycji odbyło się w sposób prawidłowy.
.............
Już widzę jak ta "komisja" zajmie się sprawą- przecież musiałby tak pod burmistrzem, Vickiem jak i sama pod sobą dołki kopać gdyż już wcześniej musieli klepnąć że wszystko jest cacy, czyściutkie i że świeci się jak psu jaja.
Nawet jak Olek ich do tego przymusi to wynik jest z góry do przewidzenia. 21:07, 30.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OlaOla

5 2

Panie Tomku jedna osoba chyba się przestraszyła wolnych wniosków i już prędzej opuściła sesje. 21:21, 30.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

2 0

Jakiś poseł z PiS interesuje się sprawą 21:54, 30.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PegasusPegasus

1 2

Mam obawy że bardziej Tomkiem niż sprawą🙁 10:33, 01.07.2022


KruszwiczaninKruszwiczanin

5 0

Olek w dobrej socjalistycznej formie... Wiecie-rozumiecie , koniec dyskusji. Ciemnogród XXI wieku
12:03, 01.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

A na mieście mówią,A na mieście mówią,

2 1

Że podobno jakiegoś Olka mają zabalsamowac jak Lenina i włożą go do szklanej gabloty i będzie można go oglądac na sali obrad w gminie, bo podobno mam mieć takie same geny jak Lenin, ale mi się nie chce w to jakoś wierzyć. 21:43, 02.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kto ważniejszy?Kto ważniejszy?

4 0

No to jak to jest, pan Przewodniczący Rady Aleksander Budner - najwyższy rangą urzędnik w gminie, zleca komisji rewizjonistycznej zbadanie sprawy, a prezes tej komisji buntuje sie i odmawia, bo czeka na jakąś ustawę, żeby mu zmienic grafik? To są kpiny. Jest polecenie Przew. Rady Miejskiej i taki pan Kaczmarek powinien to w podskokach wykonywać, a nie stwarzać jakies śmieszne problemy. Widac nie chce mu się juz wykonywac swoich obowiązków. Albo jest jakieś drugie dno w tej sprawie? Może ktoś kogos sie obawia, albo ktoś kogoś chroni, albo ktos komuś cos sugeruje, albo co tu jest w ogóle grane? Coś mi sie wydaje ,że tu gruba afera sie szykuje,cos na kształt afery z Nowakiem na Ukrainie,tam też o drogi chodziło, ale jakie tam pieniądze szły ,to się w pale nie mieści. 00:45, 03.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WolneMediaWolneMedia

5 0

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej czyli beka śmichu 🤣🤣 10:06, 03.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%