Celem inicjatywy jest poprawa dostępności komunikacyjnej dla mieszkańców wymienionych miejscowości, szczególnie dzieci i młodzieży dojeżdżających do szkół, a także osób korzystających z instytucji publicznych, placówek medycznych i sklepów w Inowrocławiu.
Pomysł został opracowany wspólnie przez radnego gminnego Łukasza Kowalskiego, sołtysa Sławska Wielkiego Tomasza Pietrzyckiego, sołtysa Bożejewic Marka Kwiatkowskiego, sołtysa Janowic Marka Matyjasika, a także radnych sołeckich Romana Kowalskiego i Piotra Olejnika.
W najbliższym czasie zostanie złożony wniosek do odpowiednich władz o rozważenie zmiany trasy. Równocześnie planowane jest zbieranie podpisów wśród mieszkańców, aby poprzeć inicjatywę i przedstawić skalę zapotrzebowania na dodatkowy przystanek.
Organizatorzy zachęcają wszystkich zainteresowanych do wsparcia pomysłu, podkreślając, że poprawa komunikacji w regionie to istotna kwestia dla mieszkańców.
[ZT]40391[/ZT]
[ZT]40390[/ZT]
[ZT]40381[/ZT]
[ZT]40387[/ZT]
Gość 14:09, 13.03.2025
Niech jeżdżą traktorami.
uCk20:27, 13.03.2025
Radni, władze, sołtysi a może by tak na początek p.Arendta zapytać? to nie PKS że można było coś przez władzę nakazać, NKA to wspaniała firma, rzekłbym chluba naszego miasta, ale to prywatna firma i do niej a nie do władz należy się zwracać
Nawrocki: w drugiej turze wyborów prezydenckich prawica
By w pałacu zamiast Adriana zasiadł Alfons, oszust, sutener, lichwiarz i bezinteresowny opiekun kawalerek. WIWAT prawica- nowa Targowica
Prawica musi...
22:07, 2025-05-19
Zanim zdecydowali się jechać pili alkohol. Zatrzymali i
- Jest sukces policjantów- szkoda że malarza banerów wyborczych nie byli w stanie tak spektakularnie ująć.
Jest zbrodnia
22:03, 2025-05-19
W Kruszwicy wygrywa Karol Nawrocki z wynikiem 32,85%
Rzeczypospolita Kruszwicka nadal sPiSdżona- co za wstyd 🙁
Nic tylko 😭
21:49, 2025-05-19
Kruszwica. Symbole chanuki i maseczki na plakatach kand
Ciekawe jaka działa monitoring w mieście? A ciekawsze dlaczego tych chanusioków nie wymalowali na banerach Brauna?
20:02, 2025-05-19