Zamknij

Zmiany w sejmiku województwa. Kto za Dariusza Kurzawę?

19:28, 14.10.2019 | red
REKLAMA
Skomentuj

Już przed południem otrzymaliśmy szczegółowe informacje na temat związany z okręgiem bydgoskim. Zajdą tu istotne zmiany. Nowymi senatorami zostali Andrzej Kobiak oraz Krzysztof Brejza.

Mandat senatorski w okręgu południowym objął ja już pisaliśmy Krzysztof Brejza, który wygrał z Mikołajem Bogdanowiczem. 

Zwycięstwo uzyskał w okręgu obejmującym Miasto Bydgoszcz, Andrzej Kobiak. Zdobył on 150.472 głosów. Na kandydatkę PiS Helenę Czakowską zagłosowało 97.813 wyborców, co daje jej 34,23%. Kandydat Konfederacji Leszek Posłuszny uzyskał 37.432 głosy, czyli poparcie na poziomie 13,1%.

- W okręgu grudziądzko-brodnickim po zaciętej walce mandat senatora zdobył związany z PSL Ryszard Bober, pełniący funkcję przewodniczącego Sejmiku Województwa. Jeżeli obejmie mandat senatora, na co się zanosi, to pojawi się wakat na tym dość istotnym stanowisku w Samorządzie Województwa. Po wygaśnięciu mandatu Bobera, pierwszeństwo objęcia mandatu radnego wojewódzkiego otrzyma Paweł Zgórzyński, który uzyskał kolejny wynik przed rokiem z listy PSL - odnotowuje Portal Kujawski.

Zmiany w Samorządzie Wojewódzkim zajdą także po zwycięstwie Dariusza Kurzawy. Po objęciu poselskiego mandatu w Zarządzie Województwa  czeka nas wakat. Sam mandat radnego wojewódzkiego przypada zaś związanemu z Szubinem Markowi Domżale.

(red)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone