Zamknij
REKLAMA

Rzecznik MZ: poza trzema województwami mamy spadek liczby zachorowań

13:15, 28.05.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Podczas konferencji prasowej Andrusiewicz podkreślił, że na wynik potwierdzonych zakażeń nadal rzutuje głównie Śląsk i testowane w tym województwie rodziny górników. "Osoby te są testowane w kwarantannie, więc nie ma obaw o transmisję poziomą w społeczeństwie" - zaznaczył.

Poza trzema województwami, czyli śląskim, łódzkim i wielkopolskim mówimy o spadku liczby zachorowań; tam są ogniska, które w przyszłym tygodniu powinny wygasać - powiedział w czwartek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Jak dodał, wtedy tendencja będzie spadkowa w całym kraju.

Uprzedził również, że napływają kolejne wyniki, które wpłyną na dzisiejszy wieczorny bilans - wieczorem ma pojawić się kolejnych około 100 potwierdzonych zakażeń na Śląsku. "Kończymy testować ostatnią kopalnię, tam też jest kilka wyników dodatnich, ale nie ma już dużych ognisk" - powiedział rzecznik MZ. Dodał, że ogniska na Śląsku zostały zamknięte. "Tak naprawdę na wyniki rzutują głównie rodziny górników, które są testowane w granicach 800-1200 testów dziennie" - powiedział.

[ZT]12126[/ZT]

"Myślę, że do końca tego tygodnia ta tendencja się utrzyma, ale od przyszłego tygodnia powinniśmy już schodzić z tej ilości zakażonych" - mówił Andrusiewicz.

Zauważył jednocześnie, że "poza trzema województwami, czyli śląskim, łódzkim i wielkopolskim mówimy o spadku liczby zachorowań - wyniki w tych trzech są wyższe, ale liczymy na to, że w przyszłym tygodniu zaczną opadać i ta tendencja (spadkowa) będzie wyglądała wszędzie podobnie".

Zakażenie koronawirusem potwierdzono dotychczas u 22 600 osób, z których 1 030 zmarło. Do tej pory wyzdrowiało 10 560 osób.(Dorota Stelmaszczyk dst/ krap)

[ZT]12123[/ZT]

 

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

TEYTEY

1 0

16 jest dobrych tylko 3 są "zepsute"
Jakoś dziwnie ta PiSia gadka kojarzy mi się z bardzo starym skeczem kabaretowym:

...Traktor się zepsuł
- Nie traktor się zepsuł, tylko koło się zepsuło.
- Jak koło jest zepsute, to cały traktor jest...
- Bolek, przestań szerzyć defetyzm. Ile traktor ma kół?
- Cztery.
- Ile jest zepsutych?
- Jedno.
- To ile jest dobrych?
- Trzy.
- To nie można powiedzieć, że trzy są dobre?!
- Przecież to to samo.
- Ale jak brzmi! TRZY DOBRE.

... no właśnie- JAK TO DOBRZE BRZMI, jest dobrze- mamy tylko trzy zepsute województwa więc warto stuknąć się wyborczą szklanicą piwa(z sokiem) za sukcesy w walce z zarazą, sukces wyborczy i zadowolenie prezesa, ale wcale nie jest dobrze i żadne zaklęcia Żondowych bubków tego nie zasłonią nawet przy pomocy ostrego cienia mgły.

11:48, 31.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz