Zamknij

Dają nagrody za szczepienia przeciw COVID-19. Co można wygrać?

10:00, 25.06.2021 | Źródło: PAP
Skomentuj fot. PAP
REKLAMA

Od 1 lipca do 30 września potrwa Loteria Narodowego Programu Szczepień. - Będzie można w niej wygrać nagrody pieniężne oraz samochody i hulajnogi elektryczne Pula nagród natychmiastowych opiewa na ponad 14 mln zł - poinformował prezes Totalizatora Sportowego Olgierd Cieślik.

Cieślik uczestniczył we wspólnej konferencji prasowej z szefem KPRM Michałem Dworczykiem oraz wiceministrem w MSWiA Pawłem Szefernakerem. W jej trakcie poinformował o szczegółach Loterii Narodowego Programu Szczepień.

Loteria jest realizowana przez Totalizator Sportowy przy wsparciu spółek skarbu państwa.

- Ma ona charakter profrekwencyjny. Nagrody pieniężne, czy rzeczowe mają zachęcić szczególnie niezdecydowanych do szczepienia i walki z pandemią, aby jak najwięcej osób było zaszczepionych - podkreślił szef Totalizatora.

Wyjaśnił, że loteria ruszy 1 lipca, a zakończy się 30 września br. i obejmie całą Polskę. Uczestnicy muszą być pełnoletni oraz przejść kompletną procedurę szczepienia - albo być zaszczepionym dwoma dawkami, albo jedną, w zależności od producenta.

Osoby, które się zarejestrują muszą wyrazić zgodę na udział w loterii do 30 września. Do loterii można się zapisać dzwoniąc na bezpłatną infolinię 989, przez stronę internetową pacjent.gov.pl na swoim IKP, a także poprzez sms o treści SzczepimySie na numer 880-333-333 lub w pobliskim punkcie szczepień.

Każdy z uczestników loterii będzie miał cztery szanse na wygraną. Będzie też kilka kategorii nagród: codzienne, tygodniowe, miesięczne oraz nagroda główna.

Jeśli chodzi o nagrody natychmiastowe, to codziennie do wygrania będą nagrody pieniężne o wartości 200 zł przyznawane co 500 uprawnionej osobie lub 500 zł przyznawane co 2 tys. osobie.

W przypadku nagród tygodniowych odbędzie się 12 losowań w każdą środę. Tutaj do wygrania będzie 60 nagród pieniężnych w wysokości 50 tys. zł oraz 720 hulajnóg elektrycznych.

W przypadku nagród miesięcznych przewidziano trzy losowania w okresie trwania loterii w trakcie, której będzie można wygrać sześć nagród pieniężnych w wysokości 100 tys. zł oraz sześć samochodów osobowych Toyota Corolla.

Prezes Totalizatora Sportowego wyjaśnił, że losowanie finałowej nagrody nastąpi 6 października. Do wygrania będą dwie nagrody pieniężne w wysokości 1 mln zł oraz dwa samochody osobowe Toyota C-HR.

- Jeśli chodzi o koszty podatkowe, to koszty podatku bierze na siebie w całości Totalizator Sportowy. Jeśli nie pojawi się zwolnienie z podatku dochodowego do momentu odbioru nagrody, uczestnik otrzyma dodatkową nagrodę, która pozwoli na opłacenie podatku, co powoduje, że przedstawione na dzisiejszej konferencji wartości nagród są pewnego rodzaju wartościami netto, a więc takimi, który każdy uczestnik otrzyma - wyjaśnił prezes Totalizatora Sportowego.

Jak dodał, dotyczy to zarówno nagród pieniężnych, jak i rzeczowych. 

Szczegóły dotyczące loterii, w tym terminy losowań oraz regulamin, dostępne będą od 1 lipca na www.gov.pl/szczepimysie/loteria.

(Źródło: PAP )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

ILUMINATTIILUMINATTI

0 0

Rozumu się nie wygra niestety, zresztą dla zaszczepionych już nie ma ratunku. 11:21, 25.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%