Zamknij
REKLAMA

RCB: od początku kwietnia utonęło sto osób

12:01, 22.06.2022 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Wczoraj utonęły 4 osoby w województwach: dwie osoby mazowieckim - w Górze Kalwarii, lubelskim - w Łubkach i podkarpackim - w Głowience - podało w środę w lakonicznym komunikacie Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Od początku kwietnia utopiło sie w Polsce już sto osób. We wtorek pod wodą śmierć znalazły 4 osoby, w tym dwóch nastolatków.

Dodało, że od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała 100 utonięć.

We wtorek wieczorem k. Góry Kalwarii odnaleziono ciała dwóch chłopców, którzy utopili się w Wiśle. Poszukiwania trwały od niedzieli.

Według wstępnych danych policji, w upalną niedzielę 19 czerwca, utonęło w Polsce dziewięć osób - to najwyższa dzienna liczba takich wypadków w czerwcu.

RCB apeluje na Twitterze, aby nigdy nie wchodzić do wody po wypiciu alkoholu, pływać tylko w wyznaczonych miejscach, stosować się do poleceń ratownika.

Przypomina też inne zasady bezpieczeństwa nad wodą. "Nie wbiegaj rozgrzany do wody, nie wypływaj na materacu daleko do brzegu, nie wchodź do wody po posiłku, nie skacz do wody w nieznanych miejscach, załóż kapok na łódce, kajaku i rowerze wodnym" - podkreśla RCB. (wnk/ ok)

[ZT]20560[/ZT]

[ZT]20554[/ZT]

[ZT]20542[/ZT]

 

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

JanuszJanusz

0 0

Czemu ci ludzie zatonęli ? 08:09, 23.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%