Zamknij

RCB: od początku kwietnia utonęło sto osób

PAP 12:01, 22.06.2022
1 PAP PAP

Wczoraj utonęły 4 osoby w województwach: dwie osoby mazowieckim - w Górze Kalwarii, lubelskim - w Łubkach i podkarpackim - w Głowience - podało w środę w lakonicznym komunikacie Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Od początku kwietnia utopiło sie w Polsce już sto osób. We wtorek pod wodą śmierć znalazły 4 osoby, w tym dwóch nastolatków.

Dodało, że od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała 100 utonięć.

We wtorek wieczorem k. Góry Kalwarii odnaleziono ciała dwóch chłopców, którzy utopili się w Wiśle. Poszukiwania trwały od niedzieli.

Według wstępnych danych policji, w upalną niedzielę 19 czerwca, utonęło w Polsce dziewięć osób - to najwyższa dzienna liczba takich wypadków w czerwcu.

RCB apeluje na Twitterze, aby nigdy nie wchodzić do wody po wypiciu alkoholu, pływać tylko w wyznaczonych miejscach, stosować się do poleceń ratownika.

Przypomina też inne zasady bezpieczeństwa nad wodą. "Nie wbiegaj rozgrzany do wody, nie wypływaj na materacu daleko do brzegu, nie wchodź do wody po posiłku, nie skacz do wody w nieznanych miejscach, załóż kapok na łódce, kajaku i rowerze wodnym" - podkreśla RCB. (wnk/ ok)

[ZT]20560[/ZT]

[ZT]20554[/ZT]

[ZT]20542[/ZT]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

JanuszJanusz

0 0

Czemu ci ludzie zatonęli ?

08:09, 23.06.2022
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

OSTATNIE KOMENTARZE

Burmistrz o modernizacji „Rusałki” i zamykaniu szkół: P

To czy statek będzie nazywał się Rusałka czy inaczej to nie może być widzimisię Mikołajka. O tym powinni zdecydować mieszkańcy. Rusałka to jest ponad półwieczna tradycja a nie jakiś poroniony Gryzomir czy ta karykaturalna mysz z przerośnietymi uszami pod wzgórzem zamkowym. W ogóle kim ty psia krew jesteś, że sam chcesz decydować o takich sprawach co ?

MK

16:10, 2025-10-26

Burmistrz o modernizacji „Rusałki” i zamykaniu szkół: P

W kampanii obiecywał a teraz nie wie czy będą pieniądze. Wtedy wiedział skąd je weźmie? No cóż. Ważne, że prawie 20 tys. BRUTTO przez 5 lat pensji kasuje. Cóż szkodzi obiecać.

Bebe

16:05, 2025-10-25

Burmistrz Kruszwicy: Może McDonald's a może Burger King

Kogo będzie na to stać, jak komunalna za odbiór odpadów chce blisko 50% więcej niż do tej pory. A to oznacza podwyżki podatku śmieciowego. Pytanie czy o 50 czy o 30?%

12:41, 2025-10-25

Burmistrz o modernizacji „Rusałki” i zamykaniu szkół: P

Niedługo w niektórych szkołach będzie więcej nauczycieli i pracowników niż uczniów. Mieszkańcy bronią z jednej strony szkoły, a z drugiej zabierają dzieci i przenoszą do placówek, którym nie grozi widmo edukacji. Ja nie zagłosuje na burmistrza, który boi się likwidacji szkółek, bo nie chce stracić wyborców. Burmistrz nie może za pubiiczne pieniądze pozyskiwać głosy. Podwyżki podatków i tak obrócą się przeciwko niemu.

Eryk

12:37, 2025-10-25

0%