Zamknij

PSP: ponad 2 tys. interwencji w związku z wichurami, w których zginęły dwie osoby, a sześć zostało rannych

14:53, 10.02.2020 | Autor: Bartłomiej Figaj bf/ robs/
REKLAMA
Skomentuj
PAP

Jak przekazał PAP rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej, łącznie w poniedziałek do przedpołudnia strażacy w związku z orkanem Sabina interweniowali 1412 razy. "Najwięcej na Podkarpaciu (324), Dolnym Śląsku (269) i Śląsku (121)" - podał st. bryg. Paweł Frątczak.

"W województwie podkarpackim doszło do zerwania około 300 metrów kwadratowych dachu w jednej ze szkół. Zabezpieczamy teren. Nikomu nic się nie stało" - wskazał strażak.

Dodał, że wśród zdarzeń jest też to z Bukowiny Tatrzańskiej, gdzie wiatr zerwał dach z wypożyczalni sprzętu narciarskiego, który spadł na cztery osoby. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby zginęły, a dwie kolejne są ranne.

Poinformował też, że łączny bilans poszkodowanych do przedpołudnia to dwie osoby śmiertelne i sześć osób rannych. Wśród poszkodowanych jest osoba z województwa łódzkiego, która najechała samochodem na drzewo, oraz jedna z Warszawy, na którą spadł konar.

"Jeden poszkodowany to kierowca w województwie dolnośląskim, który chcąc uniknąć uderzenia w powalone drzewo zjechał do rowu i został ranny" - tłumaczył wcześniej PAP st. bryg. Paweł Frątczak i dodał, że drugą poszkodowaną osobą była kobieta, która jadąc samochodem w miejscowości Jaworów w Łódzkiem najechała na powalone drzewo.

Frątczak zaapelował również o rozsądek, zamykanie okien oraz o usunięcie przedmiotów z parapetów i balkonów. "W miarę możliwości nie parkujmy pod drzewami, oraz nie stawajmy podczas wichury pod drzewami, czy słupami energetycznymi" - podkreślił. (PAP)

 

(Autor: Bartłomiej Figaj bf/ robs/)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone