"W województwie podkarpackim doszło do zerwania około 300 metrów kwadratowych dachu w jednej ze szkół. Zabezpieczamy teren. Nikomu nic się nie stało" - wskazał strażak.
Dodał, że wśród zdarzeń jest też to z Bukowiny Tatrzańskiej, gdzie wiatr zerwał dach z wypożyczalni sprzętu narciarskiego, który spadł na cztery osoby. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby zginęły, a dwie kolejne są ranne.
Poinformował też, że łączny bilans poszkodowanych do przedpołudnia to dwie osoby śmiertelne i sześć osób rannych. Wśród poszkodowanych jest osoba z województwa łódzkiego, która najechała samochodem na drzewo, oraz jedna z Warszawy, na którą spadł konar.
"Jeden poszkodowany to kierowca w województwie dolnośląskim, który chcąc uniknąć uderzenia w powalone drzewo zjechał do rowu i został ranny" - tłumaczył wcześniej PAP st. bryg. Paweł Frątczak i dodał, że drugą poszkodowaną osobą była kobieta, która jadąc samochodem w miejscowości Jaworów w Łódzkiem najechała na powalone drzewo.
Frątczak zaapelował również o rozsądek, zamykanie okien oraz o usunięcie przedmiotów z parapetów i balkonów. "W miarę możliwości nie parkujmy pod drzewami, oraz nie stawajmy podczas wichury pod drzewami, czy słupami energetycznymi" - podkreślił. (PAP)
Zadowolenie z lokalnych samorządowców wyraźnie spada
W Gniewkowie ? Myślałem że artykuł dotyczy Kruszwicy
Jojo
11:56, 2026-02-03
Tadeusz Gawrysiak o lodowisku: Chłodnym okiem, oby gmin
Mimo że nie byłem fanem pana Gawrysiaka , to w tym przypadku muszę mu przyznać rację
Makato
11:53, 2026-02-03
Ogrodzenie przy drodze krajowej nr 62. Burmistrz przeka
Sabuś zajmij się może czymś bardziej pożytecznym co ?
Wirus
11:49, 2026-02-03
Minister Sportu i Turystyki: Miliony na lodowisko w Kru
To Miki już tak oficjalnie przeskoczył do PO?
jola
11:39, 2026-02-03
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu mojakruszwica.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz