Zamknij

Marszałek z votum zaufania. Zarząd województwa otrzymał absolutorium [ZDJĘCIA]

18:08, 25.05.2020 | BK, UM
Skomentuj
REKLAMA

Raport o stanie województwa kujawsko-pomorskiego za ubiegły rok przedstawił marszałek Piotr Całbecki. W swoim wystąpieniu podkreślił, że rok 2019 był bardzo korzystny dla gospodarki i rozwoju społecznego naszego regionu.

- Odnotowaliśmy wysokie wpływy z podatków dochodowych, korzystne trendy rynkowe dla naszych przedsiębiorstw i wysoką dynamikę wzrostu liczby miejsc pracy. Chlubą województwa jest rozbudowana polityka społeczna, obejmująca praktycznie wszystkie obszary, w których niezbędna jest interwencja. Osiągnęliśmy cel, jakim jest zrównoważony rozwój regionu – stwierdził w konkluzji gospodarz województwa. 

Radni zapoznali się także ze sprawozdaniem z realizacji rocznego i wieloletniego programu współpracy samorządu województwa z organizacjami pozarządowymi za rok 2019.

Sejmik zatwierdził zmiany w podjętej w grudniu ubiegłego roku uchwale w sprawie określenia zasad, trybu i harmonogramu opracowania Strategii rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego do 2030 roku. Pandemia Covid-19 i wprowadzone w związku z nią ograniczenia w zakresie organizowania spotkań spowodowały, że nie było możliwe dokończenie procesu współtworzenia strategii w porozumieniu z szerokim gronem partnerów społeczno-gospodarczych. W tej sytuacji konieczne jest przedłużenie prac i przesunięcie kolejnych zaplanowanych działań.

Na podstawie przeprowadzonej diagnozy sytuacji społeczno-gospodarczej i aktualnych uwarunkowań oraz zebranych już od partnerów propozycji programowych powstały przyjęte 13 maja przez zarząd województwa założenia do strategii. Do 2 czerwca można składać uwagi i wnioski do tego dokumentu.

Radni uchwalili apel w sprawie interwencji policji wobec mieszkańców Bydgoszczy, w tym radnego województwa Romana Jasiakiewicza, w dniach 1-3 i 9 maja, skierowany do ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz komendanta głównego policji.

[ZT]12103[/ZT]

[ZT]12104[/ZT]

(BK, UM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz