Zamknij
REKLAMA

Rozbity ekran, uszkodzona bateria, zalanie. Poznaj trójcę najpopularniejszych usterek telefonu

22:32, 19.11.2020 | mp
Skomentuj
REKLAMA

Przezorny zawsze ubezpieczony. Brzmi znajomo, prawda? Hasło te doskonale sprawdza się w przypadku telefonów komórkowych. Drobna elektronika użytkowa to delikatny sprzęt, narażony na liczne uszkodzenia mechaniczne. Chcesz wiedzieć, na jakie konkretnie warto uważać? Ten artykuł odpowie na to pytanie. Prezentujemy trzy najpopularniejsze awarie, które mogą spotkać każdego użytkownika nowoczesnych smartfonów. 

Charakterystyczna pajęczynka na ekranie smartfona. Znana chyba każdemu użytkownikowi

Chyba nikogo nie zdziwi, że najpopularniejszą usterką we współczesnych smartfonach będzie uszkodzenie mechaniczne wyświetlacza. Przecież to największy komponent w każdym telefonie. Oczywiście mowa o nowoczesnych urządzeniach, wyposażonych w dotykowe ekrany. Elementy te są narażone na zarysowania, przetarcia lub całkowite rozbicie. Zwłaszcza, jeżeli nie są wcześniej zabezpieczone szkłem hartowanym bądź folią ochronną. Pęknięcie wyświetlacza może nastąpić na skutek upadku lub uderzenia, jednak nie jest to wyłączna zasada. Do tego typu awarii dochodzi też samoczynnie. Zazwyczaj poprzez mocne przegrzanie wewnętrznych komponentów urządzenia.

Błyskawicznie rozładowujący się telefon. Nie życzymy tego nikomu

Kolejną niezwykle powszechną awarią jest usterka akumulatora. Bateria jest bowiem elementem każdego urządzenia, który jest nieustannie eksploatowany. Prawidłowe wykorzystywanie takiego komponentu to sztuka, jaką wiele osób do tej pory nie opanowało. Na stronie internetowej serwisu telefonarium znajdziesz cennik wymiany akumulatorów w smartfonie dosłownie każdej marki. Jak się można ustrzec przed taką operacją? Należy zapoznać się ze szczegółową instrukcją bezpiecznego ładowania baterii. Dla wszystkich modeli jest ona praktycznie taka sama! 

Woda i elektronika nigdy nie jest dobrym połączeniem. Uważaj na zawilgocenia!

Na stoły profesjonalnych serwisantów często trafiają również smartfony po zalaniu. Co ciekawe, taka awaria dotyczy również urządzeń, które zostały wyposażone w specjalne uszczelki tylko w teorii gwarantujące maksymalną odporność na oddziaływanie wody. W takim wypadku kluczowe przy ratowaniu elektroniki jest odpowiednie szybkie dostarczenie sprzętu do punktu serwisowego. Nie warto wierzyć w mity dotyczące ryżu czy grzejnika. Zwłaszcza, kiedy liczy się każda minuta!

(mp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz