Zamknij
REKLAMA

Synoptyk IMGW: w sobotę nad Polskę napłynie chłodniejsze, arktyczne powietrze

09:27, 03.04.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Grzegorz Walijewski z IMGW w rozmowie z PAP poinformował, że w sobotę nad Polskę napłynie chłodniejsze, arktyczne powietrze. "Temperatura będzie maksymalnie od 5 st. . na północy kraju i w kotlinach, na pozostałym obszarze kraju od 6 do 9 st. C, a na krańcach wschodnich do 10 stopni" - powiedział.

W sobotę napłynie chłodniejsze, arktyczne powietrze. W całym kraju będzie zachmurzenie duże, a z chmur będzie cały czas padać - przekazał PAP rzecznik i synoptyk IMGW-PIB Grzegorz Walijewski. Dodał, że wraz z arktycznym powietrzem będzie wiał wiatr, który będzie powodował, że temperatura odczuwalna będzie jeszcze niższa.

Wskazał, że wiatr przeważnie będzie wiał od 55 do 65 km/h, a wysoko w górach będzie powodował cały czas zawieje i zamiecie śnieżne. "Wysoko w tatrach może wiać do 85 km/h" - przekazał.

"Wiatr będzie nieprzyjemny, porywisty. Ten wiatr będzie powodował, że temperatura odczuwalna będzie jeszcze niższa" - tłumaczył.

Podkreślił, że w całym kraju będzie zachmurzenie duże. "Z chmur będzie cały czas padać. I będzie padać naprawdę wszystko - deszcz, deszcz ze śniegiem nawet krupa śnieżna, a lokalnie na północy i obszarach podgórskich i w górach sam śnieg. W Tatrach może spaść do 10 cm śniegu, z kolei w Sudetach do ok. 8 cm" - podał.

"W niedzielę można się spodziewać poprawy pogody, gdy temperatura na wschodzie wyniesie ok. 6-7 st. C, w centrum 8 st. C, a na zachodzie 9-10. Pojawi się zdecydowanie więcej słońca. Z kolei poniedziałek będzie najładniejszy ze wszystkich świątecznych dni. Temperatura może wzrosnąć nawet do 14-15 stopni na zachodzie i południowym zachodzie. W centrum od 11 do 13 st. C" - dodał. (Bartłomiej Figaj bf/ mark)

 

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%