Zamknij
REKLAMA

Policja w kujawsko-pomorskim miała swoje święto [ZDJĘCIA]

08:09, 30.07.2021 | UM
Skomentuj
REKLAMA

W akompaniamencie policyjnej orkiestry wzniósł się 28 lipca sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji - w Bydgoszczy uroczyście obchodzono święto garnizonu kujawsko-pomorskiego. Funkcjonariuszy w naszym regionie od lat wspiera samorząd województwa, dofinansowując m.in. zakupy służbowych samochodów i niezbędnego sprzętu. W wydarzeniu udział wziął wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

- Wszystkim policjantom, nie tylko z naszego regionu, przekazuję wyrazy wdzięczności i szacunku za codzienną rzetelną służbę w obronie najwyższych wartości oraz pracę na rzecz naszego bezpieczeństwa – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W odbywającej się dziś uroczystości udział wzięli także m.in. wojewoda Mikołaj Bogdanowicz oraz przedstawiciele jednostek policji w naszym województwie. Wydarzeniu towarzyszyło wręczenie medali i odznaczeń oraz aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe. Odbył się także koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Policji. Spotkanie poprzedziła msza święta w katedrze pw. św. Marcina i Mikołaja.

W strukturach kujawsko-pomorskiej policji służy prawie 5 tysięcy funkcjonariuszy i 1200 pracowników cywilnych. Poza Komendą Wojewódzką w Bydgoszczy, w naszym regionie znajduje się 19 komend miejskich i powiatowych oraz 27 komisariatów i 35 posterunków policji. 

Samorząd województwa wspiera działania policji na rzecz bezpieczeństwa pomagając w zakupach i inwestycjach. W zeszłym roku do komend na terenie województwa trafiły 24 samochody osobowe marki Kia Ceed, które zakupiono dzięki dofinansowaniu z budżetu województwa. Wczoraj (27 lipca) w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się wręczenie porozumienia w sprawie zakupu pięciu specjalistycznych pojazdów umożliwiających policjantom szybki i bezpieczny transport psów służbowych. Nowe samochody wyposażą komendy miejskie policji w Bydgoszczy, Włocławku i Grudziądzu oraz komendy powiatowe w Inowrocławiu i Rypinie.

[ZT]17016[/ZT]

[ZT]17012[/ZT

(UM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%