W coroczny kalendarz szkolnych uroczystości wpisany jest apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, którego celem jest rozwijanie zainteresowań historią Ojczyzny oraz rozbudzanie uczuć patriotycznych wśród naszych wychowanek.
Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczciła cała społeczność Ośrodka Wychowawczego w Kruszwicy.
Przypomnieliśmy sobie najważniejsze fakty związane z tym historycznym wydarzeniem, m.in. to, że Konstytucja była drugim takim nowoczesnym dokumentem na świecie i PIERWSZYM w Europie. Polacy usilnie walczyli o ocalenie wolności, poprzez zmiany ustrojowe, ale jak pokazuje historia, były one nieskuteczne. Polska, mino wszystko, znika z map Europy na 123 lata. Uświadomiliśmy sobie, że wolność dana raz, nie jest na zawsze.
Ta wędrówka przez historię pomogła nam zrozumieć, czym jest wolność. Wszyscy przecież marzymy o tym, by świat, w którym żyjemy, był dobry i piękny, a człowiek w nim żyjący, szczęśliwy. Informacje historyczne i piękną recytację wierszy patriotycznych wzbogacono piosenkami tematycznie związanymi z tym wydarzeniem.
Uroczystość zakończył piękny , uroczysty taniec – polonez, w wykonaniu naszych wychowanek.
Organem prowadzącym ośrodek jest Powiat Inowrocławski.
[FOTORELACJA]3908[/FOTORELACJA]
[ZT]32382[/ZT]
[ZT]32381[/ZT]
[ZT]32380[/ZT]
O odpadach w Kruszwicy: Za segregację sąsiada też odpow
Pismo podpisane z upoważnienia burmistrza Dyrektora Wydz. Organizacyjnego brzmiało w ostatnim akapicie : " W przypadku niewykonania powyższego obowiazku zgodnie z art. 6ka ust 2 i 3 ustawy z dnia 13 wrzesnia 1996r. O utrzym czystosci i porzadku w gminach ( Dz.U) zostanie wszczete postepowanie o podwyższenie *%#)!& opłaty..." co tu kombinować, że chodzi tylko o informację ! To jest preludium do wyzszych opłat ! Wyjasnień powinien udzielić p. Dyrektor, bo to On to pismo podpisał
Czytaty
15:23, 2025-10-04
Kruszwica: spór rodziców ze szkołą o prawo do decydowan
Te wszystkie chamy, co skandują za wyrzuceniem religii i krzyża ze szkół, to na starość pierwsi siedzą w kościołach i trzęsą się w pierwszej ławce i mają na 5 lat do przodu wykupione u proboszcza miejsce na cmentarzu. Z poważaniem Szyling-Mikrus Atarzyna
Wszystko na temat
14:35, 2025-10-04
Kruszwica: nowa komisja ds. nagród dla nauczycieli
A to nagroda Burmistrza czy związków zawodowych, skoro połowa składu komisji to przedstawiciele związków właśnie?
???
11:38, 2025-10-04
Zarządzenia burmistrza: Nowy sekretarz Gminy Kruszwica
zakres obowiązkow większy to i uposażenie pewnie wyższe niż poprzednika?
mieszkaniec
11:23, 2025-10-04