Prywatyzacja ochrony zdrowia, zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży, program in vitro i kolejki do lekarzy znalazły się wśród tematów w pierwszym bloku pytań i odpowiedzi w debacie kandydatów na prezydenta Rafała Trzaskowskiego i Karola Nawrockiego.
"To wy likwidowaliście szpitale" - odpowiedział Trzaskowski. Zarzucił Nawrockiemu mówienie nieprawdy i podkreślił, że zarządza w Warszawie 120 przychodniami oraz 10 szpitalami.
Nawrocki zarzucił prezydentowi Warszawy, że w stolicy w poradniach do dziecięcego psychiatry trzeba czekać nawet trzy lata. Jako przykład podał poradnię przy ul. Szlenkierów, gdzie według Nawrockiego na wizytę trzeba czekać do lipca 2030 r. To publiczna przychodnia działająca na podstawie kontraktu z NFZ.
[ANKIETA]137[/ANKIETA]
"Kolejki w Warszawie się skracają" - odpowiedział Trzaskowski.
Trzaskowski podkreślał, że w Warszawie powstała sieć przychodni oraz utworzono stypendia dla lekarzy specjalistów z psychiatrii. Powiedział, że PiS stygmatyzował dzieci z in vitro. Przypomniał, że rząd Zjednoczonej Prawicy zlikwidował centralne finansowanie procedury in vitro.
Nawrocki odpowiedział, że na jego inicjatywę ws. in vitro nie można liczyć, ale zaznaczył, że takie programy prowadzą samorządy.
Debatę przed drugą turą wyborów prezydenckich 1 czerwca współorganizują TVP, TVN24 i Polsat News. (PAP)
kno/ jw/
Wojtek 21:52, 23.05.2025
Pogonić Nawrockiego i jego panów
Olo22:32, 23.05.2025
Fliper Nawrocki był gorszy od lepszego Rafała.
Karol czy Rafał? Kto wygrywa debatę prezydencką? [SONDA
Fliper Nawrocki był gorszy od lepszego Rafała.
Olo
22:32, 2025-05-23
Karol czy Rafał? Kto wygrywa debatę prezydencką? [SONDA
Pogonić Nawrockiego i jego panów
Wojtek
21:52, 2025-05-23
Na rynku w Kruszwicy odbyło się ślubowanie klas munduro
Dziś maszerowali uczniowie klas mundurowych. Było to wielkie wydarzenie oby uczniowie klas mundurowych dalej krztalcili się w tym kierunku. Życzę im powodzenia być może zasilą szeregi Polskiej armii.
Michael
14:29, 2025-05-23
Karol Nawrocki z poparciem NSZZ Rolników Indywidualnych
Czyli popierają Zielony Ład. Jeśli go w ogóle rozumieją 🤣
WolneMedia
08:03, 2025-05-23