Zostało mało czasu!
0
0
dni
0
0
godzin
0
0
minut
0
0
sekund
Spraw bliskim radość
zanim będzie za późno!
Kup prezent
Zamknij

Wzruszeni kruszwiczanie pożegnali swojego kapłana [GALERIA]

12:27, 25.06.2017 Aktualizacja: 01:51, 26.10.2025
Skomentuj

Ponad pięć lat w kruszwickiej parafii służył ksiądz Łukasz Staniszewski. Na mocy wydanego w czerwcu dekretu wikariusz pożegna się z Kruszwicą.

Służbę w Kruszwicy ksiądz Łukasz Staniszewski rozpoczął pięć lat temu. Teraz przychodzi czas pożegnania. To dla wielu kruszwiczan nie łatwa sprawa bowiem kapłan dobrze zapisał się w pamięci wielu z nich.

Dekret Prymasa Polski w tej sprawie wejdzie w życie 1 lipca. Ksiądz Łukasz Staniszewski pozostanie natomiast w Kruszwicy do końca czerwca. 

Odchodzący ksiądz cieszył się sporą popularnością i charyzmą. Był od lat organizatorem wielu kruszwickich wydarzeń m.in. Nocy Świętych, Kujawskiego Misterium Męki Pańskiej czy Marszu Patriotycznego Kruszwica-Łagiewniki. 

O godzinie 10:00 rozpoczęła się Msza święta zakończona pożegnaniem kapłana. W uroczystości wzięli udział parafianie, organizacje i stowarzyszenia oraz władze samorządowe i wojewódzkie. Materiał video już wkrótce.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu mojakruszwica.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Nowe warunki 800 plus? Ministra chce zmian

Nie jestem radykalny jak kolega powyżej, ale ja do tych ministerialnych warunków dodałbym jeszcze otrzymanie przez dziecko obowiązkowych szczepień, jak rodzice antyszczepy to państwo powinno zaoszczędzić pieniądze na późniejsze skutki jakie niosą sobą odradzające się choroby przez takich opornych tępaków.

riki

22:44, 2025-12-15

Sto zapowiedzi i zero konkretów. Kolejna obietnica rząd

Zgadzam się że tych tymczasowo aresztowanych nawet za jakieś pier/doły jest w tej chwili za dużo- część należy zwolnić by zrobić miejsce dla takich ja ten na Węgrzech, w Brukseli i całe stado jeszcze w Polsce a nawet zasiadają w sejmie takie elementy.

klawisz

22:33, 2025-12-15

Witowice: Odbył sie odbiór prac remontowych remizy OSP

Skoro ci radni są tacy skuteczni, to może niech podejmą interwencje w sprawie niedziałającego oświetlenia ulicznego na Niepodległości w okolicach dawnego urzędu. Są tam dwa przejścia dla pieszych i ciemności. Kawałek dalej na Rynku lamp świecących jest tyle, że gdyby połowę wyłączono, to nikt by tego nie zauważył. Remiza jest dla bezpieczeństwa, ale oświetlenie ulic i przejść również. Bogdanowicz czeka na jakąś tragedię? Czy dlatego też nie ma już Stopka na przejściu w okolicy Mickiewicza? Jeden wielki niedowład władzy panuje w tej gminie. A na fotkach widać tylko coraz grubszego Mikołaja.

18:12, 2025-12-15

Nowe warunki 800 plus? Ministra chce zmian

Wszelkie świadczenia tego typu powinny przysługiwać osobą, którzy świadczą pracę legalnie czyli w oparciu o umowę. Definitywnie trzeba zakończyć rozdawnictwo dla darmozjadów, nierobów i cwaniaków. Te patusy śmieją się z tych którzy się starają pracując bo nierobom poprzez taką nieudolną politykę po prostu nie opłaca się pracować. Tylko dej i dej bo się należy. Do roboty zapędzić tych gnojów zasranych. Wystarczy popatrzeć kto w Kruszwicy łazi do opieki i jeszcze wybrzydza. Nie jednokrotni jedzenie jest sprzedawane. Tak ciężko wyciągnąć z tego wnioski ?

Kornishon

16:51, 2025-12-15

0%