Zamknij

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w kruszwickim MOW

08:59, 05.07.2019 | RED
REKLAMA
Skomentuj

„Nie wierzyłem

Stojąc nad brzegiem rzeki, 

która była szeroka i rwista,
że przejdę ten most,
spleciony z cienkiej, kruchej trzciny
powiązanej łykiem.
Szedłem lekko jak motyl
I ciężko jak słoń.
Szedłem pewnie jak tancerz
I chwiejnie jak ślepiec.
Nie wierzyłem, że przejdę ten most,
Nie wierzę, że przeszedłem”

Tak pięknymi słowami rozpoczęto uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym im. Polskich Olimpijczyków w Kruszwicy. Po odśpiewaniu hymnu narodowego oraz hymnu Ośrodka, uczennice prowadzące uroczystość serdecznie powitały wszystkich zgromadzonych w tym wyjątkowym dniu, a w szczególności  Dyrekcję, Grono Pedagogiczne i zaproszonych gości - Panią Małgorzatę Woźnicę, Inspektora Wydziału Edukacji, Sportu i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu.

W dalszej części spotkania głos zabrała Pani Dyrektor Ilona Dybicz, która bardzo serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych na uroczystości, podsumowała również pełną trudów i wyrzeczeń, ale jednocześnie bogatą we wzloty i momenty dumy, dziesięciomiesięczną pracę uczennic i kadry pedagogicznej. Pokonaliśmy wytrwale wszystkie przeszkody pojawiające się na naszej drodze, uczennice zadbały o to, aby osiągnąć jak najlepsze stopnie, godnie reprezentowały nasz Ośrodek i każdego dnia pamiętały, że nasz szlak trzeba pokonywać piechotą, dzień w dzień trzeba poświęcać czas i wkładać pracę, a wówczas marsz ten stanie się dla nas owocny. Przekonały się o tym zwłaszcza te z uczennic, które za swoje bardzo dobre wyniki w nauce i bardzo dobre zachowanie otrzymały najwyższe z wyróżnień, czyli świadectwo promocyjne lub ukończenia szkoły z wyróżnieniem oraz dyplomy i nagrody książkowe.

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 jest szczególne, a wręcz historyczne dla uczennic klas trzecich, IIIAB, które staną się ostatnimi absolwentkami Gimnazjum. Po raz pierwszy natomiast swoją przygodę ze Szkołą Podstawową kończą uczennice klas ósmych. W Naszej placówce są to dwie klasy:  VIII A i VIII B. Wychowanki wyraziły swoje podziękowania następującymi słowami:

W imieniu Wszystkich Absolwentów klasy trzeciej gimnazjum i klas ósmych  z całego serca pragniemy podziękować Pani Dyrektor i Pani Wicedyrektor, że opiekowały się Panie nami i troszczyły o nas, dbały o nasze bezpieczeństwo na różne sposoby. Chciałyście, żeby szkoła była naszym drugim domem.

Podziękowania kierujemy również do naszych wychowawców i nauczycieli, którzy pomagali nam zdobyć wiedzę. Próbowali rozbudzić w nas ciekawość świata. Starali się pogłębiać naszą naukę na każdym przedmiocie. Przez ten czas pobytu w ośrodku największym celem było naprowadzenie nas na taką drogę, abyśmy wyrosły na wartościowych i uczciwych ludzi.
Mamy nadzieję, że będziecie nas dobrze wspominać. Dziękujemy Wam za trud serca, jaki nam okazaliście. Przepraszamy za wszystko zło.

Mamy nadzieję, że zapomnicie o naszych błędach, a w pamięci Waszej zostaną tylko dobre chwile .Dziękujemy wszystkim, którzy sprawili, że czułyśmy się tutaj swobodne, zrozumiane i bezpieczne. Stałyśmy się coraz doroślejsze i bogatsze w umiejętności i wiedzę. A dzisiaj kłaniamy się bardzo nisko.

Naszym młodszym koleżankom zostawiamy uśmiech dobrych chwil. W sercach Waszych niech zawsze zostanie radość z mądrze minionych tu dni.
Dziś już rozstajemy się z Wami, ale kiedy spotkamy się w dorosłym życiu miło będzie powspominać to, co w czasie pobytu dało Nam dużo satysfakcji i uświadomiło, jak wielką wartością jest życie każdej z Nas. Dziękujemy!

„Do zobaczenia w dorosłym życiu
Na innej drodze, na innym szlaku
Z bagażem wspomnień na dnie, w ukryciu
Wśród masy pytań w pełnym plecaku.
Przyszłość jak wielki znak zapytania
Pełna rozterek i niepokoju.
Bez odpowiedzi na takie pytania
W codziennej pracy, w chwilach spokoju.
Stoimy w progu tej naszej drogi 
Tacy malutcy, tacy nieśmiali
Z cichą nadzieją, by los nie był srogi
Byśmy do celu dotarli cali
Otwarci, prawi, pełni miłości,
Idźmy odważnie przez nasze życie,
By w końcu drogi bez wątpliwości
W lustro popatrzeć na swe odbicie”
 

Żegnając się życzymy Dyrekcji szkoły, gronu pedagogicznemu, pracownikom administracji, Wam koleżanki, bezpiecznego wypoczynku, odprężenia psychicznego oraz wielu bogatych i niezapomnianych przeżyć w okresie wakacji.

 

 

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


LeonLeon

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone