Zamknij

Wciąż nas ubywa. Tylko jedna z gmin powiatu inowrocławskiego nie odczuje spadku liczby ludności

07:32, 28.04.2021 | P.B
Skomentuj

Eksperci portalu RynekPierwotny.pl przygotowali prognozę demograficzną dla ponad 2400 polskich gmin. Wszystkie najważniejsze dane zamieścili na mapie. Aby projekcja była wyraźna postanowiono wykorzystać kolory. Pozwalają one wyróżnić skalę spadków demograficznych w poszczególnych gminach.

Tutaj sytuacja nie wygląda różowo. Spoglądając na poszczególne gminy widzimy zdecydowaną przewagę koloru czerwonego. Dotychczas mapy związane ze zmianami demograficznymi były publikowane w odniesieniu do województw. Mapa przygotowana przez ekspertów portalu RynekPierwotny.pl za pośrednictwem kolorów (i ich odcieni) od czerwonego do zielonego ukazuje gdzie nastąpi spadek, a gdzie wzrost liczby ludności.

[ZT]5792[/ZT]

[ZT]8591[/ZT]

[ZT]6921[/ZT]

Oprócz mapy przygotowano także tabelę ukazującą największe spadki liczby ludności do 2030 roku. Jest to łącznie 20 gmin zagrożonych depopulacją.  Mowa tu m.in. o Helu, Kamiennej Górze czy Dęblinie. 

Przyglądając się mapie, a dokładnie powiatowi inowrocławskiemu widzimy, że tylko jedna z gmin odnotuje wyraźny wzrost liczby mieszkańców do 2030 roku. Będzie to Gmina Inowrocław. Wszystkie pozostałe gminy w tym także Kruszwica oraz miasto Inowrocław odnotują spadek liczby ludności w najbliższych 10 latach. 

[ZT]13411[/ZT]


źródło: Andrzej Prajsnar, ekspert portalu RynekPierwotny.pl
 

[ZT]13808[/ZT]

 

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (2)

DenizDeniz

1 1

Nareszcie skończą się kolejki w Bierdonkach 🤣 07:24, 29.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jednego osiedlę w K-Jednego osiedlę w K-

1 1

Jak złapię tuska,to go osiedlę w Kruszwicy,bo jak rządził,to zapowiadał,że młodzi ludzie wrócą do Polski z Anglii Irlandii etc....A okazało się że zamiast wracać ,to wyjeżdżali jeszcze szybciej jak zobaczyli jak rządzi i okrada Polskę.To dopiero teraz jak rządzi reżim Kaczyńskiego ludzie zaczynają wracać.Złapię tuska i osiedlę go w Kruszwicy,niech słowa dotrzymuje,że ludzie będą wracać do kraju za jego rządów. 09:58, 29.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%