Zamknij

Cukier w astronomicznej cenie. Zobaczcie paragon z okolic Kruszwicy!

18:52, 23.07.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Szaleństwo związane z wykupem cukru wciąż trwa. To ma naprawdę duży wpływ na rosnące ceny. Wartość towaru, którego wciąż brakuje - wzrasta. Absurd tej sytuacji dotarł na Kujawy.

Polacy dosłownie rzucili się na cukier. Tak jak w przypadku wykupu paliwa kilka miesięcy temu, tak i teraz wprowadzane zostają limity jego zakupu. W wielu marketach jest to aktualnie 10 kilogramów. Mimo zapewnień ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka, że cukru nie zabraknie, Polacy masowo ruszyli do marketów.

Medialne doniesienia nakręciły ceny cukru. Informacje, która można było zbagatelizować spowodowały, że towar zaczął ginąć ze sklepowych półek. Aktualnie można go uznać za produkt deficytowy. Wyprzedaż podbija cenę. Aktualnie wynosiła od 4,50 do 6 złotych za kilogram. Tymczasem w Radziejowie cena wzrosła do ponad 7 złotych! To oznacza, że za dwa kilogramy cukru zapłacimy blisko 15 złotych. Mieszkańcy Kruszwicy donoszą natomiast, że w niektórych sklepach ceny sięgnęły nawet 8 złotych.

"Cukrowa panika" spowodowała także wspomniane wyżej limity. Będą one funkcjonowały do odwołania.

- Spokojnie dla wszystkich wystarczy - zapewnia wicepremier i minister rolnictwo Henryk Kowalczyk w "Gościu Wiadomości TVP". - Ale może to dobrze, zapasy spółki cukrowej zostaną upłynnione, jeśli będą tak kupować cukier. Tak każde zamieszanie nakręca popyt, więc jeśli temu ma służyć, to ja powiem szczerze, Krajowa Spółka Cukrowa zaciera ręce w tej sytuacji - dodał Kowalczyk.

Słusznie temat ten wyjaśniła Marta Jadwiga, której post umieściliśmy dziś na naszym fanpage. Użytkowniczka klarowanie wytłumaczyła, jak podnieść znacznie cenę towaru "żeby ludzie i tak się z tego cieszyli".

- Robimy panikę, że czegoś ma zabraknąć. Chowamy towar, puszczamy plotki, nagłaśniamy w mediach i gotowe. Następuje ogromne przerażenie. Wprowadzamy do sklepu znikome ilości towaru, o który ludzie będą się wręcz bili, prześcigali, kombinowali. Sprzedajemy go w astronomicznej cenie. Dajemy kilka / kilkanaście dni na odczucie braku towaru, aby ludzie zrozumieli jaki to ważny, niezbędny im do życia produkt. Dalej wprowadzamy do sklepów tylko minimalne ilości w dużo za dużej cenie, zarabiając przy tym niebagatelne pieniądze. Następnie wyciągamy schowany towar, dajemy na niego planowana cenę po podwyżkach, która wydaje się wręcz promocyjna w stosunku do tej, która obowiązywała przez ostatnie kilkanaście dni - czytamy w viralowym już poście.

[ZT]20911[/ZT]

[ZT]20904[/ZT]

[ZT]20892[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (15)

Słodzący Słodzący

11 3

Pan minister bzdury gada już nie ma Krajowej Spółki Cukrowej tylko Krajowa Grupa Spożywcza, zapomniał co podpisywał. 20:56, 23.07.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

proste jak drutproste jak drut

1 2

Zapomniał? a on w ogóle rozumiał co podpisuje? przecież jest z PiSu i jak prezes kazał to się wykonuje a nie zastanawia 11:52, 25.07.2022


MrówkaMrówka

9 3

Na cholerę wam ten cukier ? Nie używam cukru już kilkanaście lat i przynajmniej teraz nie dostaję ekstazy mózgowej jak wy. Ludzie czy wy pomałpieliśta ? Przecież cukier to nie powietrze i nie jest niezbędny do życia a swoim zachowaniem tylko napędzacie wzrost cen. Hahahahahahaha 07:19, 24.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Daleko od domuDaleko od domu

6 0

Cukru nie brakuje, codziennie wyjeżdża z cukrowni. Spekulanci podbijają cenę. 08:08, 25.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KruszwiczaninKruszwiczanin

9 3

Macie co chcecie, taki rząd wybrali Ci , którzy chodzą na wybory. Z drugiej strony, żeby w Polsce brakło węgla i cukru, to trzeba być naprawdę wysokiej klasy specjalista na miarę Sasina..... 08:58, 25.07.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Żont WontŻont Wont

4 2

Dać PiSiorom Saharę pod zarząd to po roku piasku zabraknie🤣🤣 11:56, 25.07.2022


WaldiWaldi

1 0

A dać władze platfuskom, to piniędzy nie ma i nie będzie. Guru będzie szukał, czy nie są zakopane w Zakopanym i będzie szukał guzików, żeby je naciskać, a które nie pamięta gdzie schował. 19:25, 31.07.2022


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


M.M.

0 0

Odpowiesz za to przed sądem, gwarantuję ci to. Wszystko ma swoje granice. 09:20, 30.07.2022


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


WaldiWaldi

3 4

Widzę, że w Kruszwicy działacze i zwolennicy partii oszustów, zaczynają już się organizować, zgodnie z poleceniami Tuska.
Zaczynają od ataków słownych.
Wczoraj w blokach, w skrzynkach reklamowych, pojawiły się ośmiostronicowe gazetki, oczerniajace szefa partii PiS, rząd i rządzących i zwolenników obecnej władzy, z logo Polska na czerwonym tle.
Brak tam informacji kto to wydał, czy kto to drukował.
Czyżby zaczęło się już organizowanie ulicy, zgodnie z nawoływaniami do zamieszek Tuska, tego zdrajcy?
07:14, 30.07.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BulterierrBulterierr

3 3

Hau hau hau pisiorek pisiorek pisiorek hau hau hau 09:19, 30.07.2022


wydawnictwo 8x*wydawnictwo 8x*

0 2

ośmiostronicowe gazetki, oczerniajace szefa partii PiS
.............
A to tego "faceta" trzeba jeszcze oczerniać?- przecież jak to tylko gębą otworzy to robi taką siarę że kominiarz by się bardziej nie oczernił.
Kruszwica na Wisłą
W Inie rządzi Mejza
Włocławek to Inowrocław
Brejza to hochsztapler Mejza
- to tylko kilka kwiatków tego oczernionego gjeniusza i menża stanu 🤣🤣🤣 09:48, 31.07.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

WaldiWaldi

2 0

Jeśli nie trzeba, to po co są podrzucane te czerwone anonimowe gazetki?
Czyżby uaktywnił się czerwony,znany sok z buraka? 15:01, 31.07.2022


REKLAMA
0%