Władze Powiatu Inowrocławskiego podejmują działania mające na celu zapewnienie alternatywnych miejsc zatrudnienia dla osób, które w najbliższym czasie stracą pracę w zakładzie Qemetica w Janikowie. W piątek, 4 kwietnia br., w Starostwie Powiatowym w Inowrocławiu odbyły się rozmowy z przedstawicielami firmy Sanplast S.A. – Wiesławem Podrazą i Robertem Dziakiem. W spotkaniu uczestniczył również dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, Przemysław Stefański.
Negocjacje są kontynuacją wcześniejszych rozmów Starosty Inowrocławskiego Wiesławy Pawłowskiej z kierownictwem firmy Sanplast. Jak zapowiedziano, spółka rozważa zatrudnienie nawet 50 pracowników, którzy zostaną objęci zwolnieniami grupowymi w Qemetice.
Sanplast S.A., producent kabin prysznicowych i wanien, posiadający zakład w okolicach Strzelna, planuje dalszy rozwój i modernizację działalności. Firma będzie poszukiwać specjalistów do działów produkcyjnych, m.in. operatorów maszyn, elektryków, ślusarzy, a także pracowników linii produkcyjnych w obszarze wyrobów akrylowych i odlewów mineralnych.
Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu, zwolnienia w Qemetice obejmą łącznie około 350 osób – zarówno z zakładów w Janikowie, jak i w Inowrocławiu. W lipcu pracownicy mają otrzymać wypowiedzenia. Dla części z nich przygotowano program dobrowolnych odejść, skierowany głównie do osób w wieku chronionym i przedemerytalnym. Zainteresowanie udziałem w programie wyraziło dotąd 150 osób.
Władze powiatu zapowiadają kolejne działania wspierające osoby zagrożone utratą pracy. W planach jest organizacja giełdy pracy przez Powiatowy Urząd Pracy, na której oferta Sanplastu ma być jedną z kluczowych propozycji.
Rozmowy z Sanplastem są częścią szerszych starań samorządu o złagodzenie skutków zapowiedzianych zwolnień grupowych i zapewnienie wsparcia mieszkańcom regionu.
Władze Kruszwicy dopięły swojego i dokonały rozbiórki
Kolejny antysukces burmistrza.
Wyborca
23:06, 2025-05-21
Zapytaliśmy o szczegóły dotyczące porozumienia w sprawi
Typowa "mowa - trawa", albo inaczej mówiąc "lanie wody", ach gdyby od tego chciało nam przybywać prawdziwej wody w Gople to by jej starczyło dla przemysłu i dla rolnictwa, a nawet przyszły nowy stateczek nie musiałby szorować po dnie. Jednak trzeba przyznać, że gmina potencjał w intencjach ma, jeszcze tylko musi je ciut, ciut skaskadować a wszystko będzie dobrze.
Przyszły analityk
22:41, 2025-05-21
Władze Kruszwicy dopięły swojego i dokonały rozbiórki
Mam gorącą prośbę do naszych włodarzy, niech już sobie biorą te wysokie apanaże tylko broń Boże niech niczego w tej gminie nie ruszają i niczego nie dotykają. Strzeż ich panie Boże przed jakimiś analizami, czy powoływaniem jakiś komisji, bo wyjdzie jak ze śmieciami. Jak się będą nudzić nic nie robiąc to zawsze z radnymi mogą sobie pograć w jo-jo. Też przy tym można sobie zrobić fotki i ślicznie się uśmiechać.
Zatroskany
22:04, 2025-05-21
Władze Kruszwicy dopięły swojego i dokonały rozbiórki
Ten znicz, on odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa, to jest znicz na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym zniczem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie mówimy to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo. I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest znicz społeczny w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije do jesieni na świeżym powietrzu i co się wtedy zrobi? Protokół zniszczenia. Prawdziwe pieniądze zarabia się tylko na drogich słomianych inwestycjach.
Puenta
20:00, 2025-05-21
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz