Zamknij

Należy do niego 1/4 udziałów w Zakładach Tłuszczowych Kruszwica. Jest na 6. miejscu listy 100 najbogatszych Polaków

07:36, 09.07.2019 | RED
REKLAMA
Skomentuj

 

Należy do niego 1/4 udziałów w Zakładach Tłuszczowych Kruszwica, ale głównym biznesem Jerzego Staraka jest Polpharma, lider polskiego rynku farmaceutycznego. Obecnie zatrudnia ponad 7,5 tysiąca osób.

Informacje na temat ojca Piotr Woźniaka-Staraka męża znanej prezenterki Agnieszki Woźniak-Starak, opublikował tygodnik Wprost. Firmy kontrolowane przez Jerzego Staraka sprzedały farmaceutyki za prawie 2,8 mld złotych. Polpharma jako lider polskiego rynku farmaceutycznego zatrudnia ponad 7,5 tysiąca osób, posiada siedem zakładów produkcyjnych oraz pięć ośrodków badań i rozwoju.

To jednak nie koniec sukcesów biznesmena.

Jerzy Starak jest największym polskim inwestorem w dziedzinie biotechnologii (zainwestowana kwota to 1 mld złotych). Ponadto kontroluje także Herbapol Lublin. Należy do niego też jedna czwarta udziałów w Zakładach Tłuszczowych Kruszwica.

Na Polsce jednak się nie skończy, bo biznesmen zainteresował się Stanami Zjednoczonymi. Biotechnologiczna spóła Polpharma  Biologics zgłosiła w tym roku pierwszy polski lek na rynku amerykańskim.

Wspólnie z żoną od lat wspiera kulturę np. finansując renowację Łazienek Królewskich w Warszawie. Obecnie  Jerzy Starak znajduje się na 6.miejscu listy 100 najbogatszych Polaków "Wprost".

Czytaj więcej TUTAJ

 

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

Ten pan od początku lat 90 jest na liście wprost, człowiek legenda. Ciekawostka, znana dziennikarka Agnieszka Woźniak-Starak jest synową tego pana. 12:48, 09.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zatroskana kruszwiczzatroskana kruszwicz

3 0

Trzeba by było spytać ludzi z tłuszczowych co myślą o tej legendzie Staraku. Czy im się żyje i pracuje teraz lepiej....., bo z tego co słyszałam to raczej nie. 11:41, 10.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone