Zamknij

W Kruszwicy powstanie muzeum. Dzisiaj podpisano umowę na rozpoczęcie prac budowlanych

13:01, 18.11.2019 | Red
Skomentuj
REKLAMA

W siedzibie Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia odbyło sie spotkanie związane z podpisaniem umowy na rozpoczęcie prac budowlanych. Długo wyczekiwana inwestycja wejdzie w fazę realizacji.

Prace obejmą zarówno modernizację,  jak i rozbudowę zabytkowego pałacyku przy Mysiej Wieży w Kruszwicy.  To właśnie tam zgodnie z zapowiedziami z 2015 roku przeniesiona zostanie siedziba Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia.  Dodatkowa rozbudowa zapewnić ma również instalację wystaw i ekspozycji muzealnych. 

Kwestie budowlane to nie jedyne co uda się w tej sprawie zrobić.  W ramach inwestycji jezioro Gopło ma zostać zarybione narybkiem suma europejskiego w ilości 500 kg. 

W nowym budynku bedzie można także skorzystać z toalet, tarasu,  a także zwiedzić wystawę multimedialną. 

?

 

(Red)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

bataviabatavia

0 0

Wszystko super, pięknie, lepiej późno niż wcale. Jednak taka uwaga. Zarybienie sumem Gopła może stać się zabiegiem chybionym i nie potrzebnym. Obniżenie stanu wody w jeziorze w tym roku o około 60 cm, to jest dramat dla jeziora. Z przybliżonych moich obliczeń, takie obniżenie misy jeziora, to jakby z mapy zniknęło jezioro o powierzchni około 300 ha i średniej głębokości 3,5 metra! Jeżeli powodem takiej dewastacji jest kopalnia w Tomisławicach, to za kilka lat Gopło skurczy się do bajora wielkości jeziora Tryszczyn! Co na to "władze Kruszwicy"? 19:13, 19.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Władza nie pozwoliWładza nie pozwoli

1 0

Nie wyschnie ,nie wyschnie,miliony lat Gopło było i nie wyschło,a teraz jak rządzi PIS to ma wyschnąć? Niedoczekanie wasze platformerskie nadzieje. 19:47, 19.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz