Zamknij

Młodzi kruszwiczanie wrócili do szkół. W poniedziałek było ich aż... pięcioro

14:22, 26.05.2020 | PB
Skomentuj
REKLAMA

Od poniedziałku w szkołach podstawowych organizowane są zajęcia dla klas I-III oraz konsultacje dla ośmioklasistów. Tydzień później ruszą konsultacje dla wszystkich uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jednocześnie nadal ma się odbywać nauka zdalna.

- Moim zdaniem te wszystkie ruchy ze strony ministerstwa edukacji w tym roku szkolnym są przedwczesne i zbędne. Trzeba było prowadzić do końca naukę zdalną, a nie ryzykować tendencją wzrostową epidemii" - powiedział Sławomir Wittkowicz,  przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego Solidarność Oświata, który zapowiedział, że jeśli środki ochrony osobistej dla nauczycieli nie będą zapewnione, nauczyciele będą odmawiać wykonywania swoich obowiązków.

- Według wytycznych MEN, MZ i GIS dotyczących zajęć dla klas I-III w grupie będzie mogło przebywać do 12 uczniów. W uzasadnionych przypadkach za zgodą organu prowadzącego będzie można zwiększyć liczbę dzieci - nie więcej jednak niż o dwoje. W miarę możliwości do grupy przyporządkowani mają być ci sami nauczyciele - pisze dla PAP Karolina Mózgowiec.

Tymczasem zajęcia poza nauką zdalną uruchomiono także w gminie Kruszwica. Z informacji do jakich dotarliśmy nie cieszyły się one szczególną popularnością. W szkołach na terenie miasta w poniedziałek (25.05) obecnych było pięcioro uczniów. W placówkach wiejskich nie pojawił się nikt.

[ZT]12043[/ZT]

[ZT]12106[/ZT]
 

(PB)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

HmHm

6 2

Mniej niż przed blokiem na ławkach. Place zabaw pozamykane a dzieciaków w grupach pełno. Rodzice nie reagują ani na brak maseczek ani na wyjścia z domu ani na grupowanie. 14:56, 26.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz