Zamknij

Zakończyli rok szkolny w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kruszwicy [ZDJĘCIA]

07:46, 01.07.2020 | MOW

26 czerwca 2020r. zakończył się kolejny rok szkolnych zmagań, wysiłków i trudów związanych ze zdobywaniem wiedzy. Słowa podziękowania i wdzięczności popłynęły z ust wychowanek w czasie uroczystego apelu. Po odśpiewaniu hymnu narodowego oraz hymnu Ośrodka, rozpoczęła się część artystyczna spotkania, wypełniona przepięknymi akcentami muzycznymi w wykonaniu uczennic, recytacjami wierszy, doskonałym występem tanecznym dziewcząt z koła tanecznego oraz niespodzianką, którą był wspólny występ wokalny wychowawcy Pana Pawła Budnera oraz wychowanki Sylwii Dziubińskiej.

W dalszej części spotkania głos zabrała Pani Dyrektor Ilona Dybicz, która bardzo serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych na uroczystości, podsumowała również pełną trudów i wyrzeczeń, ale jednocześnie bogatą we wzloty i momenty dumy, dziesięciomiesięczną pracę uczennic i kadry pedagogicznej. Pokonaliśmy wytrwale wszystkie przeszkody pojawiające się na naszej drodze, a w tym roku szkolnym musieliśmy dodatkowo zmierzyć się z nieznanym dotąd przeciwnikiem, pandemią COVID-19.

Pomimo wszelkich trudów uczennice zadbały o to, aby osiągnąć jak najlepsze stopnie, godnie reprezentowały nasz Ośrodek i każdego dnia pamiętały, że nasz szlak trzeba pokonywać piechotą, dzień w dzień trzeba poświęcać czas i wkładać pracę, a wówczas marsz ten stanie się dla nas owocny. Przekonały się o tym zwłaszcza te z uczennic, które za swoje bardzo dobre wyniki w nauce i bardzo dobre zachowanie otrzymały najwyższe z wyróżnień, czyli świadectwo promocyjne lub ukończenia szkoły z wyróżnieniem oraz dyplomy i nagrody książkowe.

W Naszej placówce edukację na etapie szkoły podstawowej zakończyły dwie klasy ósme:  
VIII A i VIII B. Wychowanki wyraziły swoje podziękowania następującymi słowami:

W imieniu Wszystkich Absolwentów klas ósmych oraz uczennic klasy drugiej branżowej z całego serca pragniemy podziękować Pani Dyrektor i Pani Wicedyrektor, że opiekowały się Panie nami i troszczyły o nas, dbały o nasze bezpieczeństwo na różne sposoby. Chciałyście, żeby szkoła była naszym drugim domem. Podziękowania kierujemy również do naszych wychowawców i nauczycieli, którzy pomagali nam zdobyć wiedzę. Próbowali rozbudzić w nas ciekawość świata. Starali się pogłębiać naszą naukę na każdym przedmiocie. Przez ten czas pobytu w ośrodku największym celem było naprowadzenie nas na taką drogę, abyśmy wyrosły na wartościowych i uczciwych ludzi.

Mamy nadzieję, że będziecie nas dobrze wspominać. Dziękujemy Wam za trud serca, jaki nam okazaliście. Przepraszamy za wszystko zło .Mamy nadzieję, że zapomnicie o naszych błędach,a w pamięci Waszej zostaną tylko dobre chwile .Dziękujemy wszystkim, którzy sprawili, że czułyśmy się tutaj swobodne, zrozumiane i bezpieczne. Stałyśmy się coraz doroślejsze i bogatsze w umiejętności i wiedzę. A dzisiaj kłaniamy się bardzo nisko. Naszym młodszym koleżankom zostawiamy uśmiech dobrych chwil. W sercach Waszych niech zawsze zostanie radość z mądrze minionych tu dni. Dziś już rozstajemy się z Wami, ale kiedy spotkamy się w dorosłym życiu miło będzie powspominać to, co w czasie pobytu dało Nam dużo satysfakcji i uświadomiło, jak wielką wartością jest życie każdej z Nas. Dziękujemy!

„Im więcej kto z nas umie.
Tym bardziej wie, jak mało,
I łatwiej to rozumie,
Im więcej kto z nas umie.

Bo okruch tylko w tłumie
Stanowi wiedzę całą –
Im więcej kto z nas umie,
Tym bardziej wie, jak mało”.

Żegnając się życzymy Dyrekcji szkoły, gronu pedagogicznemu, pracownikom administracji oraz Wam koleżanki, bezpiecznego wypoczynku, odprężenia psychicznego oraz wielu bogatych i niezapomnianych przeżyć w okresie wakacji.

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop