Zamknij

W Malwach ponownie gościli poeci. Gościem piątkowego spotkania Wiesława Kluszczyńska-Słowińska

16:39, 16.10.2021 | P.B

W miniony piątek gościem Magdaleny Jagiełłowicz w kawiarni pod Malwami była poetka Wiesława Kluszczyńska-Słowińska. To pierwsze od momentu wybuchu pandemii spotkanie poetyckie w Kruszwicy.

Występ artystyczny uświetnił Maciej Zamczała, który zaprezentował bardzo mało znane wiersze Stanisława Lema. Zostały one przedstawione w formie skomponowanych przez jego zespół piosenek.

Wiesława Kluszczyńska-Słowińska to bydgoszczanka z urodzenia zakochana w swoim mieście i jego ambasador, o czym świadczy zdobycie uprawnień przewodnika po Bydgoszczy i po Exploseum i współpraca z Lokalną Organizacją Turystyczną ByLOT.  Z wykształcenia ekonomistka (absolwentka UMK w Toruniu), pracowała  jako główny księgowy. 

[FOTORELACJA]2277[/FOTORELACJA]

Po raz pierwszy zaprezentowała swoje wiersze w literackim Klubie Nauczycieli Pomorza i Kujaw. Debiutowała w ogólnopolskim konkursie na Chojnickiej Nocy Poetów 2003, zdobywając drugie miejsce. Od 2004 roku jest również członkiem wojskowej Grupy Literackiej „Dysonans”  we Wrocławiu oraz RSTK oddział Bydgoszcz.

Debiutowała tomikiem Zgubiłam zieloność (2004). Drugą książkę poetycką  "nie tu, a jednak" wydała w 2009 roku, trzecią -  po pestkę w 2018.  Jej wiersze i publicystykę drukowały m. innymi  takie czasopisma jak  Pobocza; Arkadia, Ślad;  Akant; Bez Kurtyny; Wiadomości , głosy, rozmowy o szkole, Znaj.

[ZT]17863[/ZT]

Nagradzana w wielu konkursach ogólnopolskich.

Jako laureatka  I miejsca ogólnopolskiego konkursu  O strzałę Erosa (2008) miała prezentację 20 wierszy w cyklu Radiowa Książka Poetycka w Radiu Zachód (rozgłośnia regionalna PR) w Zielonej Górze. 

Brała udział w przedsięwzięciach:  Port poetycki w ramach projektu Rejs w Bydgoszczy,  Głogowskie Konfrontacje Literackie (Głogów), Ogólnopolskie Spotkania Literackie Pokoleń (Kobylniki), Trójkąt Literacki (Bydgoszcz), Międzynarodowe Spotkania Literackie POBOCZA (Więcbork)- w tych ostatnich również jako współorganizator; współpracowała z kwartalnikiem społeczno-kulturalnym Bez Kurtyny (Wrocław).Jest współautorką ponad 30 almanachów i antologii, w tym pokonkursowych.

[ZT]17882[/ZT]

[ZT]17881[/ZT]

[ZT]17875[/ZT]

 

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%