Zamknij

Kruszwicki zespół obchodzi swój wielki jubileusz! [ZDJĘCIA]

18:09, 04.12.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 18:14, 04.12.2021
Skomentuj

Kruszwicki zespół Shnaps Gate obchodzi swoje 30-lecie. W kruszwickim Centrum Kultury i Sportu "Ziemowit" odbył się dziś koncert podsumowujący dotychczasową działalność kapeli.

[FOTORELACJA]2346[/FOTORELACJA]

Początek kapeli to okres wielkiej popularności muzyki rockowej w Polsce. Z tego też okresu wywodzi się Shnaps Gate, która została wzięta z tytułów prasowych, opisujących aferę związaną z przemytem spirytusu do kraju. Pierwotnie zespół używał w nazwie słowa "blues". To jednak mocno ograniczało sferę rozwoju.

W skład grupy weszli Ireneusz Kołodziej, Jan Tomaszewski,  basista Kazimierz Błaszak, Krzysztof Szałkowski oraz Ireneusz Springer.

Muzykę tworzyli Ireneusz Springer i Krzysztof Szałkowski. Starali się oni nadać jednolity charakter, tworzonego repertuaru. Trzecia gitara w zespole należała do Jana Tomaszewskiego. Była związana z ówczesną modą grania solówek w głosach. 

Zespół rozpoczął granie własnego repertuaru, który spotkał się z ciepłym przyjęciem. Skład z czasem opuścił Kazimierz Błaszak, a jego miejsce zajął basista grupy Splin Wojciech Mikołajczak. Do zespołu dołączył także perkusista inowrocławskiej grupy YA, Jacek Czerwiński. 

Przez zespół przewinęło się wiele osób. Byli to wokaliści, perkusiści, a nawet chórki. Kobiecą energię wniosła Sylwia Szymańska (dziś Degórska). Śpiewał również zmarły w 2020 roku Włodzimierz Ziętek (po nim mikrofon przejął Ireneusz Kołodziej). Dużą rolę odegrał wspomniany Jacek Czerwiński "Biały", który uczestniczył w nagraniu płyty. 

Był także gitarzysta grupy ROAN Zbigniew Man, który odegrał dużą rolę w nagraniu płyty zespołu, udostępniając studio, realizując nagrania i wspierając pomysłami muzycznymi. 

Dużym sukcesem było nagranie płyty "Koło zębate". To wówczas zespołem zainteresowała się duża agencja artystyczna i podpisała kontrakt na trasę koncertową w ramach letnich eventów plenerowych. Zespół zagrał w ramach tej współpracy około 35 koncertów. Lokalne rozgłośnie grały utwory z płyty a na imprezach królowało "Chicago". Z czasem doszło do kolejnej zmiany. Jacka Czerwińskiego zastąpił Rafał Jermakow, który gra w zespole do dziś. 

[ZT]18392[/ZT]

[ZT]18387[/ZT]

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%