Zamknij

Maturzyści z powiatu inowrocławskiego poznali dziś swoje wyniki!

18:45, 05.07.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

W szkołach, których organem prowadzącym jest Powiat Inowrocławski do matury przystąpiło 943 absolwentów rocznika 2021/2022. W pięciu liceach ogólnokształcących do egzaminu maturalnego z wszystkich przedmiotów obowiązkowych przystąpiło 521 absolwentów, a świadectwo dojrzałości otrzymało 92 % z nich. Najwyższą, prawie 100 % zdawalność odnotowano w I LO im. Jana Kasprowicza oraz w II LO im. Marii Konopnickiej.

- Cieszymy się niezmiernie z tego jak poszły matury naszym uczniom. Mamy nawet maturzystę, który zdał 5 przedmiotów na 100 %. Ogólnie nasi uczniowie zrobili jeszcze ogromny postęp nawet w okresie od matury próbnej. Egzaminu nie zdała u nas tylko 1 osoba, ale wierzymy, że poradzi sobie w sierpniu i będziemy mieli komplet zadowolonych maturzystów –mówi dyrektor II LO Maria Żukowska.

Licealiści najlepiej poradzili sobie z językiem angielskim, zdawalność tego przedmiotu wyniosła ponad 99 %. Język polski zdało ponad 98 % , a matematykę prawie 94 % licealistów.

35 absolwentów liceów będzie miało szansę poprawić wynik matury już 23 sierpnia, ponieważ nie zdali egzaminu tylko z jednego przedmiotu.

W ośmiu technikach, do egzaminu maturalnego z wszystkich przedmiotów obowiązkowych przystąpiło 422 tegorocznych absolwentów, a świadectwo dojrzałości otrzymało 283. Do poprawki sierpniowej uprawnionych jest 109 osób. Najwyższą zdawalność odnotowano w Technikum w Zespole Szkół Chemiczno-Elektronicznych im. Jana Pawła II w Inowrocławiu, gdzie maturę zdało 93 % przystępujących.

- Jestem dumna i z uczniów i z nauczycieli. Jedni i drudzy pracowali przecież w trudnych warunkach jakie przyniosła pandemia. Musieli korzystać z zupełnie nowych metod. Wyniki matur w naszej szkole są sukcesem i efektem 4 lat rzetelnej pracyocenia Dorota Gliwińska dyrektor Chemika.

Absolwenci techników najlepiej poradzili sobie z językiem polskim, zdawalność tego przedmiotu wyniosła ponad 95 %. Język angielski zdało 91,5 % a matematykę 70% przystępujących do matury w technikach.

Z nieoficjalnych informacji jakie udało się dziś uzyskać naszej redakcji dobre wyniki osiągnęli maturzyści z LO im. Juliusza Słowackiego. W tym roku maturę mieli zdać wszyscy uczniowie, którzy do egzaminu dojrzałości w tej placówce przystąpili.

W przypadku Zespołu Szkół im. Kazimierza Wielkiego oraz Zespołu Szkół Weterynaryjno-Przyrodniczych w Kobylnikach wyniki nie zostały jeszcze udostępnione.

[ALERT]1657039502398[/ALERT]

[ZT]20720[/ZT]

[ZT]20716[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%