Zamknij

Imieniny Marii: Koncert kapeli Górole w Chełmcach [ZDJĘCIA]

21.38, 15.08.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

W podkruszwickich Chełmcach, Imieniny Marii oraz Dożynki Gminne zamknął koncert kapeli "Górole". Zespół na rynku muzycznym działa już 21 lat.

"Górole" pierwotnie w składzie Danuta Michniewicz, Janina Paluch-Wacław, Stanisław Ogórek, nagrywał utwory taneczne, lekkie w odbiorze, inspirowane podhalańską tradycją i folklorem. Niejednokrotnie sięgaliśmy również do starych zapomnianych już piosenek o charakterze biesiadnym.

[FOTORELACJA]2649[/FOTORELACJA]

W ten sposób powstała seria ośmiu płyt zatytułowanych "Góralska Zabawa". W międzyczasie zafascynowała nas muzyka z różnych regionów świata. W wyniku powstała kolejna seria płyt "Kobiety, Wino i Śpiew". Taneczne przeboje z tej serii zyskały dużą popularność wśród naszych słuchaczy i często goszczą w rozgłośniach radiowych. Piosenki Dała Byk Ci Dała, Kesera, Rajski ptak, Słoneczko na Niebie wielokrotnie zajmowały czołowe miejsca na listach przebojów.

Przez cały czas istnienia zespół był otwarty na współpracę z młodymi, bardziej lub mniej znanymi muzykami i wokalistami. Razem z nami śpiewali już : Paweł Gołecki, "Baciary", Ewelina Kurek("Alvaro"), Adam Waras ("Warasy"), Ryszard Chowaniec ("Wataha"). Zawsze możemy też liczyć na współpracę ze znanym i cenionym zespołem Stanisława Ogórka.

W 2016 roku "Kapela Górole" postanowiła wreszcie wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich fanów. Rozpoczęła koncertowanie w całej Polsce, gdzie z wielką przyjemnością spotyka się z liczną grupą miłośników muzyki wykonywanej przez zespół.

[ZT]21129[/ZT]

[ZT]21132[/ZT]

[ZT]21135[/ZT]

[FOTORELACJA]2648[/FOTORELACJA]

[FOTORELACJA]2647[/FOTORELACJA]

[FOTORELACJA]2646[/FOTORELACJA]

[FOTORELACJA]2645[/FOTORELACJA]

[ZT]21119[/ZT]

[ZT]21096[/ZT]
 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%