Zamknij

W Kruszwicy odbył się tydzień profilaktyki chorób zakaźnych

07.47, 26.09.2022 . Aktualizacja: 07.55, 26.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

Jak dbać o zdrowie własne i najbliższych oraz co robić by zapobiegać chorobom zakaźnym? – m.in. na te pytania szukały odpowiedzi wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Polskich Olimpijczyków w Kruszwicy podczas zorganizowanego „Tygodnia profilaktyki chorób zakaźnych”.

Inicjatorem kampanii było Ministerstwo Edukacji i Nauki z Głównym Inspektorem Sanitarnym i organizacjami pozarządowymi. Akcja ta miała na celu uświadomienie uczniom potrzeby dbania o własne zdrowie, kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony, poszerzenie wiedzy na temat chorób zakaźnych oraz sposobów ich rozprzestrzeniania się, ze szczególnym uwzględnieniem szczepień ochronnych jako metody uniknięcia masowych zakażeń.

W ramach kampanii edukacyjno- informacyjnej wychowanki wzięły udział m.in. w międzynarodowej akcji „Sprzątania Świata”, szkolnym konkursie plastycznym „Jak dbam o zdrowie?”, lekcji otwartej „Zaszczep się wiedzą” przeprowadzonej w ramach finału akcji „Tygodnia profilaktyki chorób zakaźnych”, projekcji filmu edukacyjnego dotyczącego profilaktyki chorób zakaźnych , pamiętały również każdego dnia o aktywnym spędzaniu czasu wolnego na świeżym powietrzu.

[FOTORELACJA]2699[/FOTORELACJA]

Nauczyciele koordynujący akcję- Katarzyna Meler-Lewandowska i Joanna Płodzidyn-Darabasz podczas lekcji otwartej przedstawili syntetyczne źródło wiedzy na temat chorób zakaźnych i mechanizmów ich transmisji w obrębie populacji oraz historii szczepień jako jednego z największych sukcesów w dziejach medycyny. Omówiono również szczegółowo typy szczepionek, sposoby ich działania, procedury poprzedzające ich dopuszczenie do obrotu rynkowego oraz korzyści płynące z wdrażania programów szczepień. Podczas zajęć wychowanki miały również okazję pracy w grupach, w których musiały się zmierzyć z rozwiązaniem quizów multimedialnych, ułożyć hasła profilaktyczne z rozsypanki wyrazowej oraz przedstawić argumenty przemawiające za i przeciw szczepieniom.

Organem prowadzącym ośrodek jest Powiat Inowrocławski.

[ZT]21525[/ZT]

[ZT]21515[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%