Podczas dwóch intensywnych dni, które właśnie minęły, uczestnicy spotkania w Pałacu w Kobylnikach doświadczyli niezwykłego zaangażowania i współpracy. Spotkanie, zorganizowane przez Nadgoplański Uniwersytet Ludowy (NUL), było pełne energii, pracy w grupach, rozmów, dyskusji, mapowania myśli, analiz SWOT i, co charakterystyczne dla uniwersytetu ludowego, wspólnego śpiewania.
Pałac w Kobylnikach, miejsce spotkania, jest wyjątkowe i wpisuje się w działania NUL na rzecz rozbudzania zainteresowania lokalnym dziedzictwem: historycznym, kulturowym i przyrodniczym. W spotkaniu wzięli udział naukowcy, kadra szkoleniowa NUL, instytucje wspierające oraz przedstawiciele środowisk, z którymi uniwersytet współpracuje: młodzież, rolnicy, seniorzy. Wszyscy zebrali się, aby wspólnie pracować nad strategią rozwoju NUL.
[FOTORELACJA]3126[/FOTORELACJA]
"Jako rolnik jestem zadowolony z działalności Nadgoplańskiego Uniwersytetu Ludowego" - mówi Andrzej Nowinowski, pszczelarz, prowadzący tradycyjne gospodarstwo rolne. "Uczestnicząc w zajęciach, mam okazję nawiązywać kontakt z innymi rolnikami, pracownikami ODR i naukowcami, aby wymieniać się wiedzą, doświadczeniami i współpracować."
Agnieszka Milanowska z ODR w Inowrocławiu podkreśla: "Jestem pod dużym wrażeniem wiary uczestników spotkania w słuszność idei i potrzebę istnienia Nadgoplańskiego Uniwersytetu Ludowego. Jest to budujące."
Szczególny wymiar miała wizyta w Dalkach k. Gniezna, w pierwszym Uniwersytecie Ludowym w Polsce, założonym przez ks. Antoniego Ludwiczaka w 1921 roku. To był czas, pełen zaangażowania i inspiracji. Teraz przed uczestnikami konsultacje online.
Spotkanie było możliwe dzięki wsparciu Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Uniwersytetów Ludowych. Indywidualna strategia rozwoju NUL, oparta na zasadach pedagogiki grundtvigiańskiej, ma na celu zwiększenie jakości usług edukacyjnych oferowanych przez uniwersytet oraz ich komercjalizację.
[ZT]25124[/ZT]
[ZT]25114[/ZT]
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu mojakruszwica.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz